Профспілка застерігає

Вже близько півроку в Профспілку продовжують регулярно надходити звернення, які пов'язані з невиплатою заробітної плати українським морякам, списаних або ж які працюють на борту суден швейцарської компанії Massoel Shipping SA (зазвичай стороною підписання контракту є компанія Mare Management SA).

Відкриті інтернет-джерела повідомляють, що сьогодні в управлінні Massoel знаходяться десять суден, однак звернення до Профспілки надходили і продовжують надходити від українських моряків - членів екіпажів двох суден компанії: ANDERMATT (IMO 9244075) і THURGAU (IMO 9611618). На цих суднах з незавидною постійністю мають місце затримки виплат заробітної плати екіпажам. Крім цього, моряків часто списують (або намагаються списати) без повного розрахунку, після чого їм доводиться довго чекати погашення заборгованості на березі.

Парадоксально, що дев'ять з десяти суден Massoel, в тому числі і вищезгадані два, ходять під національним прапором Швейцарії. Відповідно, судна підкоряються нормам національного трудового законодавства Швейцарії і покриті колективним договором про працевлаштування (Collective Agreements of Employment, CAE), укладеним між Швейцарською асоціацією судновласників і національною профспілкою Nautilus International Switzerland, якій, за запитом ПРМТУ, доводиться постійно «стимулювати» Massoel виконувати свої зобов'язання перед моряками.

Здавалося б, швейцарська компанія, швейцарський прапор, та й рівень зарплат досить високий (наприклад, старший помічник капітана - 7400 USD, старший механік - 9000 USD - прим. Профспілки). Все це виглядає дуже заманливо і не викликає у моряків побоювань, проте, на перший погляд, пристойна і гідно оплачувана робота обертається невтомною боротьбою за свої чесно зароблені.

Незважаючи на те, що на початку серпня Massoel продала своє судно GLARUS (IMO 9220471) і, як повідомляють моряки, на черзі ще одне - AROSA (IMO 9229879), а, отже, отримала певний дохід від продажу, вона все ще продовжує нехтувати вельми конкретним зобов'язанням щомісячно виплачувати заробітну плату своїм працівникам-морякам.

Морякам, в тому числі і тим, яким було запропоновано попрацювати на Massoel, Профспілка нагадує: відповідно до мінімальних міжнародних трудових норм заробітна плата повинна виплачуватися щомісяця, а до списання з судна морякам повинен бути наданий повний розрахунок із заробітної плати. Дуже рекомендуємо не вірити умовлянням роботодавця почекати зарплату на березі, як би не хотілося скоріше повернутися додому.

Більше новин з тегом #Моряки

ПРМТУ подготовлен проект Заявления Верховной Рады Украины о мерах по поддержке моряков, работающих на судах в международном морском судоходстве

В Верховной Раде Украины зарегистрирован проект постановления о Заявлении Верховной Рады Украины о мерах по поддержке моряков, работающих на судах в международном морском судоходстве

ПРМТУ помог моряку отстоять свое право на справедливое рассмотрение жалобы на результаты ГКК

В ПРМТУ поступило обращение от моряка - члена ПРМТУ с просьбой оказать ему помощь в оспаривании результатов ГКК.

Профсоюз предупреждает моряков: не рекомендуем Caribana Lines SA

В настоящее время компания-менеджер судов Caribana Lines SA отказывается произвести расчет по заработной плате с экипажем своего судна Caribana Express (IMO 7816123, флаг Панамы) – гражданами Украины, Кубы и другими, ссылаясь на финансовые трудности.

Взаимоотношения на судне

Сегодня в Морском юнион центре состоялась первая в этом году встреча с Доктором Бинаем Синхом – основателем и президентом Global Maritime Community, лайф-коучем и автором более 75 книг.

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на ваше запитання!

Дякуємо за звернення!