ПРМТУ і представники морської сфери країни обговорили ключові проблеми моряків

28 жовтня відбулася робоча зустріч з питань у сфері підготовки та дипломування моряків з генеральним директором Директорату морського і річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Ярославом Ілясевичем, виконуючим обов'язки голови Морської адміністрації Андрієм Глазковим, а також представниками морських навчальних закладів, великих крюїнгових компаній і їх об'єднань, навчально -тренажерних центрів, Профспілки робітників морського транспорту України та інших учасників морської сфери країни.

В ході робочої зустрічі обговорили ключові проблеми, з якими українські моряки стикаються щодня: роботу ДКК, отримання паспортів моряків, питання проходження плавпрактики тощо.

Більшість питань було пов'язано з передачею повноважень Інспекції з дипломування моряків Морській адміністрації і подальшим її функціонуванням.

Ярослав Ілясевич зазначив, що зараз посилено ведеться робота над механізмами викорінення корупційної складової в системі дипломування моряків і запевнив, що найближчого часу результати такої роботи будуть відчутні.

Що стосується передачі функцій ІПДМ, то виконуючий обов'язки голови морської адміністрації не дав чіткої відповіді, які ресурси будуть задіяні Адміністрацією для виконання 72 функцій, які будуть покладені на неї з 22 листопада 2020 року. Андрій Глазков також зазначив, що на даний момент фахівці для роботи залучаються зі скасованої ІПДМ, але додатковий конкурс на зайняття вакантних місць буде оголошено найближчим часом.

Представники компаній також висловили глибоке занепокоєння поточною ситуацією. Затримка в отриманні документів сьогодні є проблемою номер один, бо моряків не можуть замінити не через закриті кордони, а через відсутність змінників, які чекають на документи з червня-липня.

Проте, пан Глазков висловив упевненість, що найближчим часом всі проблемні аспекти будуть врегульовані.

Ще одне питання, яке встигла підняти ПРМТУ в ході півторагодинної наради, це звернення капітана, який не пройшов ДКК і попросив сприяння у врегулюванні проблеми у Профспілки.

Відповіді, які дав капітан на іспиті, були проаналізовані трьома незалежними експертами. Вони одноголосно відзначили, що моряк відповів на 7 питань правильно, ще 3 питання були задані йому некоректно, одна відповідь була неповною. Пан Глазков пообіцяв особисто розібратися в ситуації, а також акцентував увагу учасників на те, що Адміністрація відкрита до пропозицій і конструктивного діалогу.

Більше новин з тегом #Моряки

ПРМТУ звернулося з відповідним листом до Міністра інфраструктури України

Шановні моряки!

ПРМТУ та партнери направили лист до КМУ

Щодо механізму надання морякам погодження на перетин кордону для роботи на суднах

Докласти всіх зусиль, щоб запобігти втраті робочих місць українськими моряками

Хорватські колеги підтримали українських моряків

Звернення Голови Европейскої федерації транспортників до міністрів інфраструктури ЕС

У статті «Війна та транспортники», нещодавно опублікованій на нашому сайті, ми висвітлили стратегічну важливість транспорту та усієї транспортної інфраструктури під час війни.

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на ваше запитання!

Дякуємо за звернення!