Преференції для громадян України в Словацької Республіки

Після в’їзду до Словацької Республіки громадяни України можуть перебувати в країні протягом 90 днів. Під час перебування в Словаччині протягом цього періоду переміщені громадяни України не мають права на працю та права на державне медичне страхування.

Після в’їзду до Словацької Республіки громадяни України можуть перебувати в країні протягом 90 днів. Під час перебування в Словаччині протягом цього періоду переміщені громадяни України не мають права на працю та права на державне медичне страхування.


Для перебування в Словаччині протягом більш тривалого періоду часу потрібно подати заявку на певний вид перебування, зокрема, на тимчасовий притулок, що на сьогодні є найпростішим способом захисту людей, які тікають від війни, і не вимагає тривалих офіційних процедур, та може надати українським громадянам швидкий та необмежений доступ до ринку праці, охорони здоров’я та доступу до освіти для дітей. З 01.03.2022 року заявку на тимчасовий притулок у Словаччині можуть подати в тому числі і громадяни України.


Кожен іноземець, який прибуває до Словаччини і не є громадянином Європейського Союзу або членом сім’ї громадянина Європейського Союзу, зобов’язаний повідомити про своє проживання в Словацькій Республіці протягом 3 робочих днів з моменту в’їзду в Словацьку Республіку відповідний відділ поліції.


Тимчасовий притулок надає право на роботу та державне медичне страхування.



Національний безкоштовний транспорт для громадян України, які пред’являть дійсний паспорт або ID-картку, включає можливість користуватись послугами:

- Залізничної компанії Словацької Республіки (ZSSK) (всіма потягами, включаючи InterCity);

- Транспортної компанії Братислава.


Наступні веб-сайти містять інформацію про розклад потягів та автобусів:

https://www.zssk.sk/en/

https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/


Громадяни України, які попросили або отримали тимчасовий притулок, отримують доступ до невідкладної медичної допомоги, яку оплачує Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки. У разі особливої потреби та на підставі індивідуальної оцінки стану здоров’я заявника Міністерство також оплачує надання інших необхідних медичних послуг. Особа може підтвердити право на надання медичної допомоги лише карткою іноземця, яка вимагає надання тимчасового притулку, або документом про дозвіл на проживання на території Словацької Республіки з відповідною позначкою.


Невідкладна та рятувальна медична допомога надається всім безкоштовно.


Здійснити обмін гривні на євро можна лише в пунктах обміну у великих містах.


Низка банків Словаччини надає громадянам України можливість безкоштовно відкрити банківський рахунок в Словаччині, а також безкоштовно переказати грошові кошти в Україну.


Громадяни України наділені правом безкоштовно отримати SIM-картки.

Більше новин з тегом #Моряки

Остерігайтесь шахраїв

Ризики для моряків під час пошуку роботи

ПРМТУ взяла участь у Конгресі Морської секції SEKO

ПРМТУ взяла участь у Конгресі Морської секції братської профспілки SEKO (Швеція). Лідери цієї профспілки одні з перших підтримали ПРМТУ з початку агресії росії.

Українські судновласники та українські моряки: спільні проблеми, що потребують термінового вирішення

Збройна агресія росії проти України та блокування українських морських портів вчергове оголила проблему фактично повної втрати Україною тоннажу суден, які експлуатуються під Державним прапором України.

Зустріч ПРМТУ у Парламенті Норвегії

Олег Григорюк, Голова ПРМТУ, зустрівся з Іне Марі Еріксен Сьорейде – Головою Комітету міжнародних зв'язків у Парламенті Норвегії, яка відігравала значні ролі в уряді Норвегії, зокрема, міністра закордонних справ з 2017 по 2021 рік. Вона також стала першою жінкою на цій посаді. Раніше Іне Марі обіймала посаду міністра оборони з 2013 по 2017 рік. Як член Консервативної партії, вона була обрана у 2005 році членом Парламенту від Осло.

Дякуємо за звернення!