Не звільняти працівників, які виїхали за кордон

Держпраці рекомендує не звільняти працівників, які без попередження виїхали за кордон

Держпраці рекомендує у таких випадках та за відсутності заяви працівника про звільнення не вирішувати питання про розірвання трудових відносин до закінчення воєнного стану.

По-перше, звільнення за власним бажанням або за угодою сторін відповідно до закону має відбуватись виключно за наявності відповідної заяви від працівника.

По-друге, залишення працівником свого робочого місця та не виконання своїх трудових обов’язків через воєнні дії не може вважатись прогулом без поважної причини.

Тому до завершення бойових дій роботодавцям рекомендується:

- НЕ вирішувати питання щодо звільнення працівника;

- проставляти у табелі обліку робочого часу позначку «інші причини відсутності»;

- враховувати, що за таким працівником відсутні підстави збереження зарплати;

- за необхідності укласти строковий трудовий договір з іншою особою.

Дані рекомендації опублікували на своїх офіційних сторінках головні управління Держпраці (https://kh.dsp.gov.ua/news/chy-mozhna-zvilnyty-pratsivnyka-koly-vin-bez-poperedzhennia-vyikhav-za-kordon-pid-chas-voiennoho-stanu/).

Більше новин з тегом #В світі

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Відкритий лист до ООН

Спільний відкритий лист представників морської індустрії Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу

Дякуємо за звернення!