МОП опублікувала інформаційне зведення з судноплавної і рибальської галузей

Міжнародна організація праці (МОП) підготувала інформаційне зведення про вплив COVID-19 на судноплавство і рибальство, використавши в публікації фотографію, надіслану українськими моряками в рамках кампанії, ініційованої Профспілкою робітників морського транспорту України #ISupplyTheWorld.

Так, МОП повідомляє, що станом на середину квітня обсяг світової торгівлі знизився на 13%, і очікується зниження на 32% і більше. Після скасування 384 морських рейсів в першій половині 2020 року судноплавство скоротилося на 25%, а з 2020 року прогнозується щорічне скорочення на 10%.

Тому вплив, який COVID-19 чинить на зайнятість в судноплавному секторі з його 2 млн. моряків, є істотним.

Особливо сильно постраждав сектор круїзного судноплавства, в якому працюють 250 тис. моряків, оскільки багато країн рекомендували своїм громадянам утриматися від подорожей на круїзних суднах, а великі круїзні компанії призупинили свою діяльність.

Морське рибальство, в якому зайняті десятки мільйонів рибалок, є основним постачальником продуктів харчування, зокрема, тваринного білка. Багато рибальських суден не можуть покинути порт, і попит на морепродукти значно знижується.

Криза COVID-19 впливає на особисту безпеку і здоров'я моряків і рибалок, умови їх праці та можливість приєднуватися до суден і повертатися додому, що, відповідно, впливає на їх здатність виконувати свою ключову роль у забезпеченні функціонування морського транспорту, обслуговування пасажирів і збирання морепродуктів .

Ознайомитися зі змістом інформаційного зведення англійською мовою можна, пройшовши за посиланням

https://www.ilo.org/sector/Resources/publications/WCMS_742026/lang--en/index.htm

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!