МОП опублікувала інформаційне зведення з судноплавної і рибальської галузей

Міжнародна організація праці (МОП) підготувала інформаційне зведення про вплив COVID-19 на судноплавство і рибальство, використавши в публікації фотографію, надіслану українськими моряками в рамках кампанії, ініційованої Профспілкою робітників морського транспорту України #ISupplyTheWorld.

Так, МОП повідомляє, що станом на середину квітня обсяг світової торгівлі знизився на 13%, і очікується зниження на 32% і більше. Після скасування 384 морських рейсів в першій половині 2020 року судноплавство скоротилося на 25%, а з 2020 року прогнозується щорічне скорочення на 10%.

Тому вплив, який COVID-19 чинить на зайнятість в судноплавному секторі з його 2 млн. моряків, є істотним.

Особливо сильно постраждав сектор круїзного судноплавства, в якому працюють 250 тис. моряків, оскільки багато країн рекомендували своїм громадянам утриматися від подорожей на круїзних суднах, а великі круїзні компанії призупинили свою діяльність.

Морське рибальство, в якому зайняті десятки мільйонів рибалок, є основним постачальником продуктів харчування, зокрема, тваринного білка. Багато рибальських суден не можуть покинути порт, і попит на морепродукти значно знижується.

Криза COVID-19 впливає на особисту безпеку і здоров'я моряків і рибалок, умови їх праці та можливість приєднуватися до суден і повертатися додому, що, відповідно, впливає на їх здатність виконувати свою ключову роль у забезпеченні функціонування морського транспорту, обслуговування пасажирів і збирання морепродуктів .

Ознайомитися зі змістом інформаційного зведення англійською мовою можна, пройшовши за посиланням

https://www.ilo.org/sector/Resources/publications/WCMS_742026/lang--en/index.htm

Більше новин з тегом #Моряки

Потужна підтримка українських транспортників: 46-й Конгрес ITF прийняв резолюцію ПРМТУ

Профспілка робітників морського транспорту України, за підтримки Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, звернулася з важливою резолюцією до 46-го Конгресу Міжнародної федерації транспортників (ITF) у Марракеші.

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Українські моряки отримали нові привілеї

Що змінилося в колективних угодах на суднах норвезьких судновласників

Marrakech Policy: нові зобов'язання щодо покращення умов праці моряків

На 46-му Конгресі ITF прийнято новий документ, встановлюючий стандарти прав і умов праці моряків по всьому світу

Дякуємо за звернення!