МОП розширює свою присутність в Україні

З січня наступного року для збільшення технічної допомоги Україні в Києві розпочне роботу новий регіональний офіс Міжнародної організації праці (МОП). Крім того, у 2024 році планується візит Генерального секретаря МОП до України.

Щоб познайомитись із тристоронніми партнерами МОП у нашій країні, вивчити вплив агресії росії на сферу праці та профспілковий рух, Україну відвідала делегація МОП. Очолила її директорка Регіонального бюро МОП для країн Європи та Центральної Азії, помічниця Генерального директора МОП Беате Андрес.

Як відомо, Профспілка робітників морського транспорту України та Міжнародна організація праці уже досить тривалий час співпрацюють у різних напрямках. Це і питання ратифікації конвенцій, у тому числі ключової для моряків Конвенції про працю у морському судноплавстві 2006 року (MLC, 2006), реалізація спільних проектів, таких як проект з профілактики ВІЛ на робочому місці та боротьби зі стигматизацією та дискримінацією у зв'язку з ВІЛ, а також з управління стресом на робочому місці та інші. Проект, спрямований на боротьбу з криміналізацією моряків, був також підтриманий МОП на найвищому рівні.

Профспілку робітників морського транспорту України на зустрічі представив її Голова – Олег Григорюк. Він розповів про роботу Профспілки під час війни, наголосивши на важливості реалізованих проєктів, обсягу наданої фінансової та благодійної допомоги морякам та їхнім сім'ям, зусиллям у захисті прав членів ПРМТУ, а також поділився планами на перспективу.

Директорка Регіонального бюро МОП Беат Андрес поділилась своїми враженнями про перші зустрічі в Україні. Вона наголосила, що необхідно докласти певних зусиль, щоб усі сторони соціального діалогу краще розуміли, як працює МОП. Найближчим часом у роботі МОП в Україні буде дотримуватись своєї Програми для України з гідної праці. Паралельно готуватиметься нова Програма, яка має бути погоджена з відповідними агентствами ООН та прийнята у 2025 році. Фундаментом усієї роботи стануть досягнення МОП та розвиток соціального діалогу в Україні. Важливим завданням стане розширення залучення жінок до ринку праці, повернення біженців в Україну, підкріплене стандартами МОП, гармонізація українського законодавства з європейським, реанімація діяльності Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Вона торкнулася й питання різниці між соціальним діалогом та діалогом із громадянським суспільством, зазначивши, що не всі в Україні добре її розуміють. Щоб з'ясувати це питання, Беат Андрес запропонувала провести в Україні відповідну дискусію. Насамкінець вона подякувала за пропозиції представників профспілок, зокрема про залучення їх до відновлення України. Наголосила, що важливо, щоб профспілки взяли участь у наступній конференції з відновлення та вступу України до ЄС у Берліні.

За результатами візиту місія представить звіт в листопаді цього року Адміністративні раді МОП з відповідними пропозиціями.

Більше новин з тегом #В світі

Ексклюзив Shipping Intel: Голова ПРМТУ Олег Григорюк про війну, міжнародну підтримку та допомогу морякам

Олег Григорюк - видатний діяч у глобальному руху захисту прав морських робітників, Голова Профспілки робітників морського транспорту України.

Підтримка українських працівників морського транспорту: захист прав та допомога

Голова ПРМТУ Олег Григорюк зустрівся із Постійним представником України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Євгенією Філіпенко. Основна увага була зосереджена на питаннях підтримки українських працівників морського транспорту та захисту їхніх прав як в Україні, так і за її межами.

Шлях до європейської інтеграції через партнерство

Профспілка робітників морського транспорту України продовжує активно співпрацювати з міжнародними партнерами, зокрема Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС), задля вирішення нагальних питань морської галузі.

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Дякуємо за звернення!