Ще 8 українських моряків затримані за кордоном

ПРМТУ стало відомо, що 30 січня 2019 року в результаті проведення міжнародної операції по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, в 300 км від мису святого Вікентія (провінція Алгарве, Португалія), в нейтральних водах було затримано судно SEA SCAN 1 (IMO 8417352), на борту якого було виявлено 2,5 тонни наркотичної речовини (кокаїну).

Екіпаж судна складається з 8 громадян України і по одному громадянинові Грузії, Нідерландів і Франції.

Члени екіпажу судна були затримані компетентними органами Португалії. На час проведення досудового розслідування слідчим суддею всім підозрюваним було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 3 місяці. Відповідно до вимог законодавства Португалії всі затримані моряки забезпечені послугами адвоката і перекладача. Консул відвідає громадян України в місці тримання під вартою після отримання відповідного дозволу від португальської сторони.

Вищезазначена інформація стала доступною завдяки тісній співпраці ПРМТУ і Департаменту консульської служби МЗС України в рамках боротьби із залученням українських моряків у злочини на морі.

В свою чергу, зарубіжні ЗМІ повідомляють про спецоперацію британської, іспанської та колумбійської поліцій. Вони виявили 60 мішків наркотиків у вантажному контейнері в порту Генуї, Італі на загальну сумму 500 млн. євро.

Контейнеровоз вийшов з Колумбії і прибув до Генуї на минулому тижні, а потім був спрямований в Барселону, Іспанія. Щоб затримати торговців наркотиками, правоохоронні органи замінили кокаїн на сіль, дозволивши вантажу продовжити свій шлях. У Каталонії іспанська поліція заарештувала ймовірного одержувача вантажу, 59-річного іспанця.

Очевидно, що ситуація, в якій опинилися українські моряки, в черговий раз підкреслює актуальність проблеми криміналізації дій моряків і необхідність якнайшвидшої реалізації спільного проекту ПРМТУ і МЗС України, спрямованого на попередження залучення моряків до злочинних дій на морі, а також на забезпечення захисту їх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, в місцях досудового утримання і в установах відбування покарань.

Нагадаємо, проект був презентований у жовтні 2018 року в Києві і був підтриманий 4 установами Організації об'єднаних націй — Міжнародною морською організацією, Міжнародною організацією праці, Міжнародною організацією міграції та Управлінням ООН з наркотиків і злочинності. Також проект був повністю підтриманий Міжнародною федерацією транспортників (ITF) і профспілковими організаціями багатьох країн світу. Після чого, у листопаді 2018 року проект був презентований в Лондоні на засіданні Комітету з безпеки на морському транспорті ITF, який одноголосно схвалив його.

Проект спрямований на реалізацію комплексу заходів, мета яких — поліпшення рівня двосторонньої взаємодії уповноважених органів України з відповідними органами країн, де були затримані моряки. Важливою частиною проекту є інформаційна активність, спрямована на попередження криміналізації дій моряків.

Більше новин з тегом #Моряки

Навчаємось разом із ПРМТУ!

Незважаючи на важкий час, Профспілка робітників морського транспорту України продовжує дбати про освіченість та професійний розвиток моряків, яких вона об'єднує.

Процедура отримання Підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів

Позиція ПРМТУ з найбільш поширених питань

Право на роботу працівників пасажирського флоту не повинно бути обмежене

ПРМТУ отримує численні звернення від працівників пасажирських суден щодо відмов Адміністрацією судноплавства щодо підтвердження отримання від них копій освітніх та кваліфікаційних документів. У зв'язку з цим ПРМТУ надіслала листа на адресу Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Iнспектори ITF повернули морякам $37,6 млн.

За минулий рік інспектори ITF повернули морякам понад 37 мільйонів доларів США заборгованості із заробітної плати, повідомляє Міжнародна федерація транспортників (ITF).

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на ваше запитання!

Дякуємо за звернення!