Документи для повернення в Україну: що нового?

Можливість для депортованих українців повернутися додому

З 14 листопада 2022 року почав діяти Експериментальний проект щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну (Постанова КМУ № 1201; посилання на чинну редакцію - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1201-2022-п#Text).


Даний проект націлений на спрощення процедури повернення громадян України та осіб без громадянства (визнаних в Україні або постійно проживаючих в ній), що були примусово переміщені на територію держави-агресора та втратили свої документи. Для цього інформація про таких осіб має бути наявною в Єдиному державному демографічному реєстрі або інформаційних системах Державної міграційної служби (за винятком дітей, для яких необов’язкова наявність інформації у реєстрах).


Оформлення посвідчення депортованим особам (без їх присутності) здійснюється територіальними органами ДМС на підставі звернення:

- одного з батьків або іншого законного представника щодо особи до 18 років;

- одного з батьків, подружжя, повнолітньої дитини, рідного брата / сестри особи;

- офіційного звернення Мінреінтеграції (якщо у депортованої особи немає родичів в Україні або вони перебувають на окупованій території).


Оформлення посвідчення здійснюється з використанням бланка протягом 5 робочих днів з дня подання заяви-анкети та доданих до неї документів безоплатно. У разі відсутності у заявника необхідних для видачі посвідчення документів відповідні відомості вносяться працівниками ДМС на підставі інформації, зазначеної у письмовій заяві, яка в подальшому перевіряється за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян.


Посвідчення оформляється за результатами ідентифікації особи та перевірки інформації щодо неї з фотокарткою та без внесення підпису особи.


Строк дії посвідчення – 3 місяці.


На офіційному сайті Уряду також з’явилась новина щодо спрощення процедури повернення в Україну осіб, які перебувають на території третіх країн (https://www.kmu.gov.ua/news/minreintegraciyi-sproshcheno-proceduru-vidachi-dokumentiv-dlya-povernennya-v-ukrayinu).


Відтепер Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ має безпосередній доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, держателем якого є Мін’юст.


Це означає, що закордонні дипломатичні установи України значно прискорять процедуру ідентифікації громадян України, які потребують відновлення документів або повернення на Батьківщину.

Більше новин з тегом #В світі

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Нові можливості для моряків: допомога в оформленні кваліфікаційних документів

Юридичний консультаційний центр MTWTU LAW HUB безкоштовно супроводжує моряків, членів ПРМТУ на всіх етапах подачі та отримання кваліфікаційних документів.

Тіньовий флот рф: загроза для міжнародного судноплавства

За даними порталу War & Sanctions, російський тіньовий танкерний флот налічує 89 капітанів і 625 суден, які систематично порушують міжнародне морське право.

Дякуємо за звернення!