Дайджест-COVID-19 18-23 травня 2020 року

Інформація за 18-23 травня 2020 року

1. В Україні зафіксовано 20 580 випадків коронавирусной хвороби COVID-19

За даними ЦГЗ, за станом на 9:00 годин 23 травня в Україні 20 580 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 605 летальних, 6 929 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 432 нових випадки.

2. Карантин в Україні продовжено до 22 червня, але з певним послабленням обмежувальних заходів. Що дозволено в цей період, а що залишається під забороною - дивіться в інфографіку.

3. Зміна екіпажів: Спільна заява ITF і JNG

Рекомендована структура протоколів для забезпечення безпечної зміни і переміщень екіпажів суден під час пандемії коронавируса (Covid-19).

Докладніше: https://mtwtu.org.ua/news/smena-ekipazej-sovmestnoe-zaavlenie-itf-i-jng


4. Керівництво для операторів суден з охорони здоров'я моряків

У відповідь на нинішній спалах коронавирусу (COVID-19) Міжнародна палата судноплавства підготувала Керівництво для операторів суден з охорони здоров'я моряків.

Мета полягає в тому, щоб допомогти судноплавним компаніям слідувати рекомендаціям, наданим установами Організації Об'єднаних Націй, включаючи Всесвітню організацію охорони здоров'я, Міжнародну морську організацію та Міжнародну організацію праці, а також Європейський центр з профілактики захворювань та боротьби з ними.

Ознайомитися з Керівництвом можна за посиланням: https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/CqzXvi6_JLH4...


5. IFSMA опублікувала відкритий лист до урядів

Міжнародна федерація асоціацій морських капітанів (IFSMA) отримує все більше повідомлень від членських об'єднань по всьому світу, капітани суден яких дбають про добробут і безпеку своїх екіпажів і самих себе.

У працівників викликає занепокоєння підвищений рівень ризику, з яким вони стикаються на роботі в і без того небезпечного середовища. Моряки почувають себе кинутими урядами. Тому IFSMA закликає уряди негайно прийняти «Рекомендовані рамки протоколів для забезпечення безпечних змін екіпажів суден і поїздок під час пандемії коронавирусной хвороби (COVID-19)», щоб дозволити судновласникам і менеджерам змінювати екіпажі. Уряди повинні діяти зараз, щоб уникнути і психічних розладів моряків, і ризиків нещасних випадків серед них.

Ознайомитися з повним текстом листа можна за посиланням: https://bridgedeck.org/latestnews/OpenLettertoallG...


6. Сінгапур робить послаблення портових обмежень

Морська і портова влада Сінгапуру (MPA) дозволили проводити зміни екіпажу.

Для цього необхідно сповістити MPA за 14 днів до планованої зміни і підтвердити, що екіпаж не залишав судно не менше 14 днів до заходу в порт, а також був протестований на COVID-19 з негативним результатом. Також у члена екіпажу повинна бути довідка про придатність до подорожі, видана не більше ніж за 24 години до відправлення з країни перебування судна.

Докладніше: https://mtwtu.org.ua/news/singapur-delaet-poslablenie-portovyh-ogranicenij


7. Петиція #seafarersmatter

У зв'язку з тим, що в багатьох країнах як і раніше залишається невирішеною проблема змін членів екіпажів, Міжнародна федерація транспортників (International Transport Workers 'Federation, ITF) закликає підписати петицію #seafarersmatter

Ознайомитися з повним текстом петиції і підписати її можна за посиланням:

https://seafarersmatter.com/index.php/the-letter/

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!