Відновлено надання консульських послуг чоловікам призовного віку

Роз'яснення МЗС України

Міністерство закордонних справ України (МЗС) дало розпорядження закордонним дипломатичним установам із 18 травня відновити прийом заяв на вчинення консульських дій для чоловіків призовного віку, що був призупинений 23 квітня. Про це йдеться у роз'ясненні, оприлюдненому на сайті МЗС.


У міністерстві зазначили, що за кілька тижнів технічної паузи актуалізували нормативні документи та внесли зміни до алгоритмів інформаційно-комунікаційних систем, що дозволило привести консульську діяльність у відповідність до нового Закону про мобілізацію.


Так, з 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть подати заяви на отримання консульських послуг.

Разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники повинні також подати свій військово-обліковий документ у паперовому (ВОД) або електронному вигляді (е-ВОД).

У МЗС звертають увагу, що паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ.

Паперовим військово-обліковим документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці (видається призовникам) або військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного (видається військовозобов'язаним).

Таким чином, призовникам потрібно мати посвідчення про приписку до призовної дільниці, а військовозобов'язаним і військовослужбовцям - військовий квиток або тимчасове посвідчення.

Паперові військово-облікові документи діятимуть лише до моменту запуску електронного кабінету призовника. Після його запуску діятимуть електронні військово-облікові документи, які кожен заявник зможе самостійно сформувати онлайн в електронному кабінеті.

Електронний військово-обліковий документ (е-ВОД) - це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Починаючи з 18 червня його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.

У випадку, коли електронний кабінет призовника ще не запрацював, але і паперового документа немає, громадянин України може скористатися тимчасовою альтернативною опцією: стати на тимчасовий консульський облік чи оновити свої дані консульського обліку, і тоді подати заяву на отримання консульської послуги, не маючи електронного чи паперового військово-облікового документа.

У такому разі не потрібно робити окремий запис в електронній черзі на подання документів для взяття на тимчасовий консульський облік або оновлення даних консульського обліку (такі документи подаються у рамках запису в електронну чергу на відповідну консульську послугу разом із пакетом необхідних для її отримання документів).

У разі наявності дозволу на проживання в іноземній державі, громадянин має також додати копію такого дозволу до документів для взяття на облік.

В МЗС наголошують, що така процедура є тимчасовою і діятиме лише до моменту, коли в електронному кабінеті призовника з'явиться можливість самостійного формування електронного військово-облікового документа. З цього моменту прийняття на облік або оновлення даних консульського обліку вже не буде замінювати собою вимогу надання електронного військово-облікового документа.

Паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках:

якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну («білий паспорт»);

коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства;

якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.

More news with tag #In World

Золота нагорода ITF за захист інтересів транспортників

На 46-му Конгресі ITF Михайло Кірєєв, перший заступник Голови ПРМТУ, був удостоєний Золотої нагороди, що символізує визнання його непохитної відданості справі працівників транспорту в усьому світі.

Захід на знак солідарності з Україною

У рамках 46-го Конгресу ITF у Марракеші, де зустрілися понад дві тисячі працівників транспорту з усього світу, відбувся важливий захід на знак солідарності з Україною.

У Марокко стартував 46-й Конгрес Міжнародної федерації транспортників (ITF)

Захід, що проходить кожні п'ять років на різних континентах, цього разу зібрав делегатів в Африці, щоб акцентувати увагу на правах працівників транспорту у цьому регіоні.

Підтримка прав транспортників зростає

Нове глобальне опитування ITF підтверджує, що переважна більшість населення підтримує права транспортників і вимоги профспілок.

Thank you for contacting us!