Програма тимчасового захисту без отримання статусу біженця

Відповідно до Рішення Ради ЄС 2022/382 від 04.03.2022 року, громадяни України, які перетнули кордон держав-членів ЄС після 24.02.2022 року внаслідок військової агресії Росії, можуть отримати тимчасовий захист на території ЄС.

Порівняно з процедурою отримання статусу біженця, громадяни України можуть самостійно обирати державу, в якій вони хочуть отримати права, передбачені програмою тимчасового захисту.

В рамках програми тимчасового захисту громадяни України отримують наступні права:

- право на працю (найм, чи самостійна праця), застосовуються всі правила щодо заробітної плати, доступу до систем соціального страхування та інші трудові права

- доступ до проживання або грошових коштів на проживання

- доступ до медицини (як мінімум, невідкладна допомога та необхідне лікування) та доступ до необхідної соціальної допомоги

- дітям до 18 років надається доступ до освіти на тих умовах, що й місцевим громадянам; також, може надаватись доступ до освіти дорослим особам

- особи, які отримують тимчасовий захист, мають право подати заявку на отримання статусу біженця у будь-який час. Але законодавство держави-члена ЄС може передбачати неможливість об'єднання цих двох статусів.

Після того, як держава-член ЄС надала дозвіл на тимчасове проживання, усі права, передбачені програмою тимчасового захисту, застосовуються лише у державі, яка видала такий дозвіл.

При цьому, у громадян України зберігається право відвідувати інші держави-члени ЄС у рамках безвізового режиму 90 днів протягом 180-денного періоду.

Добровільне повернення додому можливе, але умови повернення залежать від законодавства відповідної держави-члена ЄС.

До терміну закінчення тимчасового захисту, держави-члени ЄС повинні, виходячи з обставин, що склалися в країні походження (Україна), прихильно розглядати прохання про повернення назад в країну ЄС від тих осіб, які користувалися тимчасовим захистом та реалізували своє право на добровільне повернення.

Після закінчення періоду тимчасового захисту держави-члени ЄС можуть дозволити сім'ям, де неповнолітні діти відвідують школу в державі-члені ЄС, проживати в цій країні до моменту завершення поточного навчального періоду.

Тривалість програми тимчасового захисту – 1 рік. Тривалість може бути подовжено автоматично на шестимісячні періоди максимум на один рік.

У випадку, якщо обставини військової агресії продовжаться, Рада ЄС може ухвалити рішення про продовження програми тимчасового захисту ще на рік чи інший термін.

Тимчасовий захист припиняється у разі досягнення ліміту перебування або за рішенням Ради ЄС (наприклад, у разі закінчення військової агресії та обставин, через які громадяни України покинули країну).

Держава-член ЄС може самостійно продовжити тимчасовий захист додатковим категоріям переміщених осіб.

More news with tag #In World

Dark fleet’s growing role in seafarer abandonments showcased by ageing gas tankers

Amid a rise in seafarer abandonments linked to vessels employed in sanctions trades, a fleet of gas tankers stands out as a repeat offender.

Youth Conference at ITF Congress: Key Points

Today, October 18, the Youth Conference was held as part of the ITF Congress in Marrakesh. The session focused on setting and approval a five-year strategic plan while addressing critical issues faced by young workers, such as mental health, occupational safety, and youth involvement in the development of collective bargaining agreements.

Реалії та виклики для ПРМТУ в умовах війни в Україні: Олег Григорюк в інтерв'ю норвезькому виданню FriFagbevegelse

Під час війни робота Профспілки робітників морського транспорту України набула нових масштабів і значення. Моряки та портовики, що працюють під загрозою ракетних ударів, щодня стикаються з небезпекою та невизначеністю. Портова інфраструктура постійно зазнає атак, але ПРМТУ продовжує підтримувати своїх спілчан як в Україні, так і за кордоном, водночас дякуючи міжнародним партнерам за допомогу.

Золота нагорода ITF за захист інтересів транспортників

На 46-му Конгресі ITF Михайло Кірєєв, перший заступник Голови ПРМТУ, був удостоєний Золотої нагороди, що символізує визнання його непохитної відданості справі працівників транспорту в усьому світі.

Thank you for contacting us!