Хто і як може виїхати за кордон

Нові зміни стосовно громадян, що супроводжують осіб з інвалідністю

Нещодавно Кабмін прийняв Постанову № 1044 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», якою було внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

РАНІШЕ:

1)Особа з інвалідністю I чи II групи могла виїхати за кордон у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/чоловіка, при цьому від супроводжуючих осіб вимагались лише документи, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність.

2)Для чоловіків віком від 18 до 60 років, які є супроводжуючими - обмежена кількість перетинів кордону на виїзд з України (лише 1 раз на час дії воєнного стану).

3)Чоловіки могли виїжджати лише разом з особами, які потребували супроводу.

ТЕПЕР:

По-перше, перелік документів для супроводжуючих осіб збільшився. Окрім документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність ДОДАТКОВО вимагаються:

1) при супроводі батьків (своїх або іншого з подружжя) , що є особами з інвалідністю I чи II групи:

-документи, що підтверджують спільне проживання;

АБО

-акт встановлення факту здійснення догляду (складається на підставі заяви до місцевих органів);

АБО

-документи (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

2) при супроводі осіб з інвалідністю I чи II групи:

-документи (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документи, що підтверджують інвалідність;

- акт встановлення факту здійснення догляду.

3) батьки (опікуни) при супроводі дитини з інвалідністю:

-свідоцтво про народження дитини;

АБО

-документи, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;

АБО

-довідка про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю;

АБО

-індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або медичний висновок про дитину з інвалідністю.

У випадку, якщо дитину супроводжують баби, діди, повнолітні брати, сестри, мачухи, вітчими – потрібен також документ, що підтверджує факт приналежності їх до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

4) при супроводі осіб, які потребують постійного догляду:

-документи (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд;

АБО

-висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді;

-акт встановлення факту здійснення догляду.

5) при супроводі осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними:

- рішення про призначення опікуна над такою особою

6) при супроводі осіб з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду, які проживають (перебувають) у закладах/установах:

- наказ директора закладу догляду або особи, яка його заміщує, про виїзд осіб з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду, за межі України

По-друге, для чоловіків віком від 18 до 60 років, які є супроводжуючими, кількість перетинів кордону на виїзд з України, тепер НЕ обмежена.

По-третє, виїзд за межі України чоловіків віком від 18 до 60 років може здійснюватися самостійно без присутності осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, на підставі довідки про їх перебування на консульському обліку та раніше вказаних документів.

ВАЖЛИВО: чоловіки віком від 18 до 60 років, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, для виїзду за межі України, які підлягають призову під час мобілізації, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.

More news with tag #In World

Переговори як інструмент

Представники ПРМТУ пройшли навчання у Міжнародному центрі МОП

Українські курсанти морських закладів освіти склали ЄДКІ за кордоном

Усі тимчасові екзаменаційні центри за кордоном успішно завершили проведення Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Явка була відмінною — усі, хто прийшов на іспит, мали змогу без перешкод його скласти.

Перевтома моряків під час рейсу — прямий ризик для безпеки судноплавства

У Норвегії другому помічнику капітана контейнеровоза NCL Salten висунуто звинувачення у недбалості під час несення вахти, що призвела до посадки судна на мілину поблизу Тронхейма.

Всесвітній день охорони праці

Сьогодні світ відзначає Всесвітній день охорони праці, і цього року девізом стало гасло: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі».

Thank you for contacting us!