Докласти всіх зусиль, щоб запобігти втраті робочих місць українськими моряками

Хорватські колеги підтримали українських моряків

Голова ПРМТУ Олег Григорюк виступив перед учасниками VII З'їзду Профспілки моряків Хорватії, що проходив у Дубровнику з 27 по 29 квітня 2022 року. Він розповів про проблеми, з якими наразі зіткнулися тисячі українських моряків, які застрягли на березі через обмеження на пересування. Викликані вони, як відомо, воєнним становищем в Україні через вторгнення російської федерації. Як і вся світова спільнота, учасники З'їзду висловили стурбованість через брак професійних кадрів на морському ринку праці, а також майбутню втрату робочих місць для українських моряків. Учасники З'їзду підписали Резолюцію, яка засуджує агресію, нав'язану війну та неповагу до міжнародного та гуманітарного права, які ми зараз спостерігаємо в Україні.


Основні положення Резолюції


Жорстока агресія російської федерації проти України від 24 лютого 2022 року є продовженням війни, що розпочалася у 2014 році з вторгнення та подальшої анексії Кримського півострова та спроби анексії Донецької та Луганської областей.

Шокуючі та нелюдські картини військових злочинів та руйнувань, десятки тисяч жертв, мільйони біженців та весь жах війни викликають спогади, які, як нам здавалося, залишилися у ХХ столітті.

На жаль, український народ став жертвою свого природного прагнення та права на незалежність, прогрес та прийняття рішень про свою долю, які були визнані та гарантовані міжнародним правом.

Хоч би як це не здавалося в момент великих страждань, через які проходять їхні сім'ї та їх народ, а екзистенційні проблеми зводяться до простого виживання, слід також вказати на проблему українських моряків та труднощі, з якими вони стикаються.

Справжнім Профспілка моряків Хорватії закликає світову громадськість, міжнародні організації, держави та національні адміністрації, включаючи українську владу, судноплавні компанії, роботодавців та крюїнгових агентів:

- забезпечити повагу міжнародного гуманітарного права, а також дотримання принципу суверенної рівності всіх держав та всіх інших прав та обов'язків, передбачених Статутом Організації Об'єднаних Націй;

- докласти всіх зусиль, щоб допомогти українським морякам та їхнім сім'ям у ці драматичні, нелюдські моменти, запобігти втраті роботи українськими моряками через накладені на них великі труднощі та обставини, що ускладнюють їхнє приєднання до своїх судів та/або повернення до своїх родин, дозволяти українським морякам, наскільки це можливо, безперешкодно в'їжджати та/або залишати країну, щоб вони могли продовжувати свою службу на борту та робити свій внесок у життя своїх людей та сімей;

- працювати разом, щоб терміново зупинити агресію, поважати кордони та незалежність усіх держав у Європі та світі, а також право кожного народу вирішувати свою долю демократичним шляхом;

- працювати разом для «повернення в 21 століття», яке буде відзначено миром та прогресом, а не жахами кровопролитної війни.


Вкотре ПРМТУ звертає увагу уряду України на те, якими темпами ми наближаємося до точки неповернення: незабаром робочі місця, які займають українські моряки, будуть безповоротно втрачені і, що ще гірше, зайняті громадянами країни-агресора.

More news with tag #ITF

Day of the seafarer 2022

Dear seafarers!

Онлайн нарада з представниками морської громадськості

15 березня за ініціативи Міжнародної організації праці спільно з Міжнародною морською організацією проведено онлайн нараду з обговорення поточної кризової ситуації, утвореної військовою агресією Росії проти України.

Профспілкова солідарність у дії

До нас звернувся член Профспілки, сім'я якого встигла поїхати до Німеччини.

Підтримка ver.di

Об'єднана профспілка працівників сфери послуг ver.di, яка налічує близько 1,9 мільйона членів у Німеччині, солідарна з нами:

Thank you for your attention!
Please fill in the form below, and we will be happy to answer your question!

Thank you for contacting us!