Реформа морських ВНЗ: позиція ПРМТУ

Профспілка наголосила на ризиках, пов’язаних із планами Міністерства освіти і науки щодо реорганізації мережі закладів морської освіти, зокрема на тому, що процес реформування має бути розпочато з реорганізації навчального закладу із міжнародним визнанням та сучасною тренажерною базою – Національного університету «Одеська морська академія», що може призвести до його ліквідації.

ПРМТУ звертає увагу, що відповідно до Конвенції ПДНВ, Україна зобов’язана забезпечувати, щоб вся діяльність з підготовки, оцінки компетентності моряків проводилась під постійним наглядом за допомогою системи стандартів якості. Системи менеджменту якості освіти НУОМА і ХДМА вже сертифіковані. Реорганізація цих ВНЗ вимагатиме повної повторної сертифікації систем менеджменту якості освіти.

Також у разі реорганізації ВНЗ постане необхідність повторного схвалення програм підготовки в Адміністрації судноплавства та проведення нових оглядів структурних підрозділів для видачі нових Протоколів про відповідність підготовки вимогам Конвенції ПДНВ та законодавству України. До завершення цих обов’язкових процедур курсанти НУОМА, а також здобувачі інших морських закладів, які проходять спеціалізовану та тренажерну підготовку в НУОМА, будуть змушені звертатися до приватних закладів підготовки моряків, що, ймовірно, призведе до зростання вартості послуг таких закладів.

Крім того, реорганізація мережі закладів морської фахової вищої та передвищої освіти в Україні повинна бути проведена із обов'язковим врахуванням необхідності проходження вже в найближчі роки періодичних перевірок EMSA та чергового обов’язкового аудиту ІМО.

З метою захисту трудових і соціально-економічних прав своїх членів, які навчаються та працюють у морських ВНЗ, Профспілка робітників морського транспорту України звернулася до Верховної Ради України, Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури, Кабінету Міністрів України та інших профільних установ із пропозиціями щодо проблематики реорганізації мережі закладів морської освіти. ПРМТУ закликає до моменту напрацювання відповідних рішень призупинити проведення процедури реорганізації морських закладів вищої та фахової передвищої освіти, у тому числі Національного університету «Одеська морська академія», Херсонської державної морської академії, Дунайського інституту НУОМА.

З повним текстом звернення можна ознайомитися на сайті ПРМТУ: https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/p01mFe1_T5rixY2B0cmGS927rtI8AHrV.pdf

Більше новин з тегом #Молодь

ЄДКІ 2025: Відповідаємо на ваші питання

Відповідаємо на ваші питання

ЄДКІ 2025: нові можливості для складання іспиту за кордоном

15 квітня 2025 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Михайла Вінницького відбулася онлайн-нарада з питань організації та проведення атестації здобувачів освіти за спеціальністю 271 «Морський та внутрішній водний транспорт» у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за межами України.

Опитування для визначення можливої кількості здобувачів освіти для складання ЄДКІ за кордоном по окремим локаціям

З метою визначення можливої кількості здобувачів освіти, які планують складати ЄДКІ за межами України, за кожною окремою локацією, просимо обрати бажане для Вас місце складання ЄДКІ.

До уваги випускників закладів морської освіти, які планують складати ЄДКІ у 2025 році

Професійною спілкою робітників морського транспорту України (ПРМТУ) вживаються необхідні та невідкладні заходи для сприяння організації проведення атестації здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступеня вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю 271 «Морський та внутрішній водний транспорт» у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за межами України.

Дякуємо за звернення!