ПРМТУ взяла участь у III семінарі-колегіумі ХДМА

8 квітня відбувся III семінар-колегіум «Освіта заради майбутнього: забезпечення якості освіти – дієвий інструмент змін Херсонської державної морської академії в умовах правового режиму воєнного стану».

Метою заходу стало обговорення шляхів забезпечення якісної дистанційної освіти в умовах війни. Участь у заході взяли керівники освітніх закладів, викладачі, науковці, представники міжнародних проєктів, а також здобувачі освіти.

У роботі семінару взяла участь і Профспілка робітників морського транспорту України, яка системно підтримує розвиток морської освіти та активно співпрацює з навчальними закладами. Представники ПРМТУ розповіли про партнерство з Херсонською державною морською академією, зокрема про реалізацію спільного інвестиційного проєкту зі створення сучасного тренажерного комплексу. У рамках спільного інвестиційного проєкту Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC) і ПРМТУ Херсонська державна морська академія отримала грант у розмірі $2,2 млн. Було створено нові лабораторії, оновлено пожежний полігон, модернізовано водну станцію. На жаль, під час окупації Херсона росією все обладнання було або знищено, або вкрадено.

ПРМТУ продовжує активно підтримувати майбутніх моряків, реалізуючи спільні проєкти з міжнародними партнерами. Завдяки зусиллям ПРМТУ, та міжнародних судновласників, десятки курсантів морських навчальних закладів отримали можливість розвивати свої професійні навички.

За сприяння ПРМТУ та за підтримки ITF Seafarers' Trust 50 курсантів Херсонської державної морської академії пройшли навчання в Литовській морській академії, отримавши безцінний досвід міжнародної морської освіти. Ще 10 курсантів ХДМА навчаються на другому курсі.

У 2024 році 10 першокурсників ХДМА завдяки співпраці ПРМТУ з норвезьким судновласником Wilson також розпочали своє навчання в Литовській морській академії.


Окрему увагу під час виступу ПРМТУ приділила темі сучасних викликів і трансформацій, які відбуваються у світовому судноплавстві. Представники Профспілки наголосили на необхідності перегляду та оновлення освітніх програм відповідно до нових реалій і стратегічних напрямів розвитку галузі.

Зокрема, йшлося про впровадження підходів, заснованих на принципах сталого використання морських ресурсів задля економічного розвитку та збереження навколишнього середовища, та екологічної трансформації судноплавства через зниження шкідливих викидів, впровадження альтернативних джерел енергії та енергоефективних технологій.

Також Профспілка акцентувала на важливості цифровізації та автоматизації — як ключових факторів зміни профілю майбутніх морських фахівців. В освітньому процесі має бути більше уваги до цифрових навігаційних систем, штучного інтелекту, хмарних сервісів, кібербезпеки та управління даними.

Ще один важливий напрям — сталий розвиток, що має стати базовим орієнтиром у підготовці фахівців. Йдеться не лише про екологічні аспекти, а й про соціальну відповідальність, права працівників та довгострокове бачення розвитку галузі.

ПРМТУ закликала ширше залучати стейкхолдерів — у тому числі роботодавців, профспілки та міжнародних партнерів — до формування змісту освітніх програм. Такий підхід сприятиме підготовці сучасних, конкурентоспроможних і свідомих фахівців, які зможуть ефективно працювати в умовах швидких змін на глобальному ринку морських перевезень.

Більше новин з тегом #Учні

До уваги випускників закладів морської освіти, які планують складати ЄДКІ у 2025 році

Професійною спілкою робітників морського транспорту України (ПРМТУ) вживаються необхідні та невідкладні заходи для сприяння організації проведення атестації здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступеня вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю 271 «Морський та внутрішній водний транспорт» у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за межами України.

Спільна кампанія з підвищення обізнаності курсантів, членів ПРМТУ, щодо гігієни зубів та ясен

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підтримує українських моряків і майбутніх фахівців галузі, втілюючи важливі соціальні ініціативи навіть у найскладніші часи.

Зустріч Генерального секретаря IMO Арсеніо Домінгеса з молоддю ПРМТУ

Генеральний секретар Міжнародної морської організації (IMO) Арсеніо Домінгес відвідав Україну, щоб особисто висловити підтримку представникам морської спільноти. Це його перший візит після вступу на посаду Генерального Секретаря ІМО 1 січня 2024-го року.

Відкриті горизонти разом з ПРМТУ

Про свій професійний шлях – від курсантки НУОМА до крюїнг-менеджера однієї з провідних судноплавних компаній – майбутнім морським фахівцям розповіла Інна Мартиненко.

Дякуємо за звернення!