ПРМТУ організувала тренінг для дружин моряків

Дружина моряка - це теж свого роду професія. Очікування коханої людини з рейса, складність у вихованні дітей без чоловіка, тривога - ці емоції відчуває кожна дружина моряка.

Труднощі, специфічні проблеми, з якими стикаються жінки моряків, обговорили сьогодні на тренінгу Марини Волкової, який організувала Профспілка для дружин моряків-членів ПРМТУ. Марина - психолог, психотерапевт за методом символдрами (Німеччина), член правління Міжнародної організації символдрами в Ізраїлі і Україні, проходила стажування в Берлінському Інституті Психотерапії і психоаналізу.

Дружина моряка - жінка, яка бере на себе обов'язок витримувати і справлятися з абсолютно не жіночими функціями. І це, на жаль, накладає відбиток на її характер, її внутрішній стан, фізичне здоров'я, стиль відносин з оточуючими.

«Одно з найбільших складнощів те, що цим жінкам доводиться приймати на себе практично всі обов'язки своїх чоловіків, поки ті в рейсі, - каже Марина Волкова. - Найчастіше, коли чоловіки повертаються на берег, ці обов'язки не повертаються до них назад, їх продовжує виконувати жінка. Я не кажу, що жінкам, чоловіки яких перебувають постійно поруч, легше. Безумовно, бути дружиною - це не просто. Але дружини моряків потребують особливої підтримки і допомоги. Пов'язано це з тим, що вони втрачають на деякий час опору у вигляді чоловіка, відчуття безпеки, не мають права на помилку, бо часом єдина людина, на кого вони можуть покластися, це вони самі», - зазначила Марина.

На тренінгу також обговорили і то, як на дітях позначається відсутність єдиної лінії виховання, як це впливає на дитячу самооцінку. Ця тема, мабуть, одна з найбільш наболілих для сімей моряків. Вона викликала бурхливу дискусію серед учасниць заходу. Всім хотілося поділитися своєю історією, отримати пораду фахівця.

Говорили і про труднощі, які виникають у дружин моряків з суспільством. «На жаль, існує якийсь шаблон -«дружина моряка». Жінка при цьому може бути висококласним фахівцем, зробити прекрасну кар'єру, бути чудовою мамою. Але в очах соціуму вона буде всього лише «дружина моряка», це буде її єдиним досягненням», - зазначила Марина Волкова.

Не залишилися без уваги проблеми, які виникають у самих жінок зі здоров'ям, з психоемоційним станом, з самореалізацією, формуванням свого особистого простору.

«Складно дати рекомендації, які підійшли б усім обопільно, тому що кожен випадок індивідуальний. Я висвітлювала в цілому проблеми, які можуть бути. Думаю, є два важливі моменти, на які дружина моряка повинна звертати увагу, - впевнена Марина Волкова. - В першу чергу, жінка повинна дбати про себе. Дуже часто жінки ставлять себе на друге-третє місце, не стежать за своїм здоров'ям в потрібному ключі, жертвують улюбленою справою, не знаходять можливості для свого відновлення. Цього робити не можна. І, по-друге, дружина моряка повинна бути дуже хорошим менеджером. І це треба прийняти як даність, тому що дружина моряка - це така ж сильна особистість, як і чоловіки, які обрали таку важку, небезпечну професію».

Більше новин з тегом #Моряки

Перевірене партнерство: шведські колеги поруч з ПРМТУ з перших днів війни

У Швеції відбувся Конгрес профспілки SEKO, яка об’єднує працівників сфери послуг та комунікацій. За результатами голосування, Президенткою організації знову обрано Габріелу Лавеккіа, яка очолює SEKO з 2021 року.

ПРМТУ розширює співробітництво: нові привілеї для українських моряків

У межах Політики Марракеш, ухваленої на 46-му Конгресі ITF у 2024 році, Профспілка робітників морського транспорту України підписала Меморандум про взаєморозуміння з турецькою профспілкою DAD-DER (Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği), також відомою як MESA (Marine Employees' Solidarity Association).

ЄДКІ 2025: РОЗКЛАД

РОЗКЛАД проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для спеціальності 271 «Морський та внутрішній водний транспорт»

Представники ПРМТУ перевірили умови праці на борту двох суден

Представники ПРМТУ — інспектор ITF в Україні та помічник інспектора — відвідали два судна, покриті колективними договорами ПРМТУ, які перебували в Ізмаїлі.

Дякуємо за звернення!