Ставтеся до моряків з «гідністю і повагою» під час кризи COVID-19

Моряки, судновласники і уряди закликають держави-члени МОП забезпечити потік основних товарів, енергії, продуктів харчування та ліків під час пандемії COVID-19.

Моряки повинні розглядатися як «ключові працівники» і повинні бути звільнені від обмежень на переміщення під час пандемії COVID-19, повідомляють представники Спеціального тристороннього морського комітету Міжнародної організації праці (МОП), що представляє моряків, судновласників і уряди.

У спільній заяві, випущеній представниками Спеціального тристороннього комітету Конвенції про працю в морському судноплавстві (MLC, 2006), також міститься заклик до держав-членів МОП «зробити все можливе для полегшення поставок основних предметів медичного призначення, палива, води, запасних частин і постачання на судна».

Дана заява випливає з повідомлень про те, що в деяких частинах світу постачальникам було заборонено підніматися на судна для доставки масок (https://www.ilo.org/global/about-the-ilo/newsroom/news/WCMS_740307/lang-- en / index.htm), захисних костюмів та інших засобів індивідуального захисту для членів екіпажів.

У відповідність із заявою (https://www.ilo.org/wcmsp5/groups/public/---ed_norm/---normes/documents/statement/wcms_740130.pdf), порти в деяких частинах світу також відмовили в заході деяким суднам (https://www.ilo.org/global/standards/maritime-labour-convention/lang--en/index.htm), оскільки раніше ці судна відвідували затронуті COVID-19 райони, що перешкоджало отриманню суднами необхідних предметів постачання.

«Моряки настільки ж цінні, як і будь-які інші люди, і до них слід ставитися з гідністю і повагою, щоб вони могли продовжувати виконувати життєво важливу для світу роботу», - йдеться в заяві.

Комітет також підкреслив важливість забезпечення того, щоб потік основних товарів, енергії, продуктів харчування, ліків і багатьох інших продуктів по всьому світу не порушувався «заходами, які перешкоджають безпечному та ефективному руху суден і моряків, які ними керують».

Генеральний директор МОП Гай Райдер звернувся до урядів з проханням «забезпечити, щоб у ці складні часи моряки були належним чином захищені від пандемії COVID-19, мали доступ до медичної допомоги і могли при необхідності подорожувати на судна і назад, щоб продовжувати виконувати свою ключову роль».

Він привітав «скоординовані зусилля, що вживаються соціальними партнерами [організаціями роботодавців і працівників] і міжнародним співтовариством як реакцію на кризу, викликану в морському секторі пандемією COVID-19».

Епідемія COVID-19 чинить серйозний вплив на глобальне судноплавство, на яке припадає 90 відсотків світової торгівлі, і на умови праці майже двох мільйонів моряків.

Права моряків викладені у конвенції MLC, 2006, яка встановлює мінімальні вимоги майже до всіх аспектів умов праці моряків, включаючи умови найму, години роботи і відпочинку, репатріацію, звільнення на берег, проживання, місця для відпочинку, харчування, охорону здоров'я, медичне обслуговування і соціальне забезпечення.

В даний час Конвенція ратифікована 96 державами-членами МОП (https://www.ilo.org/dyn/normlex/en/f?p=NORMLEXPUB:11300:0::NO::P11300_INSTRUMENT_ID:312331), на які припадає понад 91 відсотки світового торгового флоту.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!