Шахраї виходять на новий рівень

Різного роду «разводы» і обманні схеми вже багато років підстерігають моряків, які знаходяться в пошуку роботи. А з ростом популярності соцмереж і появою всіляких електронних сервісів (наприклад, по розсилці CV) почастішали і випадки інтернет-шахрайства.

На жаль, міжнародний характер морського ринку праці, який передбачає постійну ротацію членів екіпажів, практично виключає можливість притягнути до відповідальності «крюинг». Так, найчастіше інтернет-шахраї працюють з третьої країни, яка не має відношення ні до України, ні до батьківщини потенційного роботодавця, а все спілкування лже-посередника в працевлаштуванні і «жертви» відбувається по електронній пошті.

Попереджений - значить озброєний: що потрібно знати морякам?

Однією з найбільш поширених шахрайських схем є розсилка пропозицій про роботу в морі від імені відомих судноплавних компаній або операторів «крюингу», які не мають до них насправді ніякого відношення.

Так, ми вже писали про ситуаціі, коли у моряків обманним шляхом виманювали гроші на оформлення страховки, візи, відкриття банківського рахунку нерезидента за кордоном, або ж вимагали «комісійні», «агентські» та інші внески (останню подібну публікацію можна знайти в журналі «Морской »№106, стор. 22 за посиланням: https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/hlz9XRaXvYL2...

Зараз шахраї вийшли на новий рівень - вони «шліфують» свій імідж: тепер лже-посередники не тільки створюють власні домени електронних адрес, а й верстають власні сайти, щоб ще більше заплутати потенційну «жертву».

Іноді зловмисників все ще можна визначити на перший погляд по розсилці листів з використанням загальнодоступних доменів (outlook.com, gmail.com, yahoo.com), але сьогодні вони все частіше використовують адресу, що відрізняється від адреси справжньої судноплавної компанії всього однією або декількома буквами, або ж порядком слів.

Таким чином, щоб переконатися в благонадійності пропонованої вам вакансії, в першу чергу зверніть увагу на email-адресу і перевірте домен веб-сайту, зазначеного в пропозиції про роботу. Найшвидший і простий спосіб це зробити - скористатися спеціальним whois-сервісом. Сайти whois service видають інформацію не тільки про дату створення сайту, але і про його власника, місця розміщення хостингу тощо. Одним з популярних сайтів, до яких можна звернутися - whois.domaintools.com, інтерфейс якого дуже простий: в єдиному полі необхідно ввести адресу сайту, який вас цікавить, і натиснути кнопку пошуку.

Останні новини


На цьому тижні до Профспілки за консультацією звернулися відразу двоє моряків, які отримали привабливі пропозиції про роботу в компанії Al Thuraya Oil & Gas Exploration. В електронному листі містилося посилання на нібито офіційний сайт компанії - http://www.althurayamarineservicesae.com/, домен якого, згідно whois.domaintools, був створений 9 листопада 2020 року, тобто фактично за тиждень до того, як морякам стали приходити пропозиції щодо роботи. Одне це вже є явною ознакою того, що роботодавець - не той, за кого себе видає.

До того ж, в листі від «компанії» було сказано, що моряку доведеться сплатити Job Security Deposit / Clearance Fees для отримання дозволу на роботу в ОАЕ.

На окрему увагу заслуговує якість оформлення документів, надісланих зловмисниками як нібито контракти для підписання - зовні ці документи лише віддалено нагадували справжній трудовий договір. Більш того, ці «контракти» були сповнені граматичних помилок, а також містили елементи (логотипи, печатки), невміло намальовані в графічному редакторі.

На щастя, обидва моряки встигли звернутися до ПРМТУ до того, як погодилися на умови інтернет-шахраїв.

Профспілка в черговий раз застерігає моряків від вступу в переписку з сумнівними роботодавцями. наполегливо рекомендуємо вкрай уважно підходити до вивчення пропозицій про працевлаштування, так само як і до пошуку та аналізу інформації про компанії і судна. Радимо не підписувати і не відправляти ніякі документи неперевіреними особам.

Якщо у вас є які-небудь сумніви щодо реальності отриманої вами пропозиції про роботу, ви завжди можете абсолютно безкоштовно отримати консультацію в Профспілці за номером +380482 429901 або електронною поштою office@mtwtu.org.ua.

Більше новин з тегом #Моряки

Перевірене партнерство: шведські колеги поруч з ПРМТУ з перших днів війни

У Швеції відбувся Конгрес профспілки SEKO, яка об’єднує працівників сфери послуг та комунікацій. За результатами голосування, Президенткою організації знову обрано Габріелу Лавеккіа, яка очолює SEKO з 2021 року.

ПРМТУ розширює співробітництво: нові привілеї для українських моряків

У межах Політики Марракеш, ухваленої на 46-му Конгресі ITF у 2024 році, Профспілка робітників морського транспорту України підписала Меморандум про взаєморозуміння з турецькою профспілкою DAD-DER (Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği), також відомою як MESA (Marine Employees' Solidarity Association).

ЄДКІ 2025: РОЗКЛАД

РОЗКЛАД проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для спеціальності 271 «Морський та внутрішній водний транспорт»

Представники ПРМТУ перевірили умови праці на борту двох суден

Представники ПРМТУ — інспектор ITF в Україні та помічник інспектора — відвідали два судна, покриті колективними договорами ПРМТУ, які перебували в Ізмаїлі.

Дякуємо за звернення!