Молоде покоління українських моряків

Цей тиждень у Литовській морській академії був наповнений заходами, що надихають молоде покоління на досягнення нових вершин.

Так, першокурсники Херсонської державної морської академії, які навчаються в Литовській морській академії за підтримки ПРМТУ та ITF Seafarers' Trust отримали свої перші погони кадетів. Перед ними розгортаються можливості для професійного зростання, де кожен крок – це нове відкриття і виклики.

З ними зустрілися Голова ITF Seafarers' Trust Кеті Хіггінботтом, Голова ПРМТУ Олег Григорюк, в.о. ректора ХДМА Василь Чернявський. Були обговорення досягнення курсантів, їх проблеми та потреби, плани на шляху до отримання високоякісної професійної підготовки.

«Ми впевнені, що інвестування в навчання та підготовку молоді – це не лише вклад в їхнє майбутнє, але і в майбутнє нашої країни. Ми прагнемо, щоб наші курсанти здобули не лише теоретичні знання, але й практичний досвід, який дозволить їм стати справжніми фахівцями у своїй галузі. Для нас важливо не лише надати студентам можливість отримати якісну освіту, а й підтримувати їх на всіх етапах навчання. Наша мета – забезпечити їм всі необхідні ресурси та умови для розвитку їхніх професійних навичок та кар'єрного зростання. Ми впевнені, що наші курсанти – майбутні лідери у своїй сфері, які зможуть гідно представляти Україну на міжнародному ринку праці», – зазначив Голова ПРМТУ Олег Григорюк.

Курсанти поділилися враженнями від навчання протягом першого семестру у двох морських закладах, розповіли про досвід, який набули протягом цього періоду.

На наступний день 67 випускників ЛМА отримали дипломи. Серед них – українські курсанти, які одночасно навчалися у ХДМА та ЛМА та отримали два навчальні дипломи: український та литовський.

Водночас на запрошення ПРМТУ Литовську морську академію відвідав представник компанії Wilson Ship Management. Провели зустріч із ректоратом обох академій, Головою ПРМТУ Олегом Григорюком, де обговорили можливості співпраці з метою розширення можливостей для українських курсантів.

Нагадаємо, ПРМТУ разом з ITF Seafarers' Trust реалізують уже другий проєкт, у рамках якого надано 10 спонсорованих місць у Литовській морській академії для курсантів, які вступили до ХДМА у поточному навчальному році.

Більше новин з тегом #В світі

Побачити професію наживо: курсанти на борту судна у Клайпеді

У межах реалізації спільного проєкту ПРМТУ з норвезьким судновласником Wilson представники компанії традиційно підтримують тісний зв’язок із курсантами, які за підтримки ПРМТУ навчаються за програмою подвійних дипломів Херсонської державної морської академії та Литовської морської академії. Цього разу представники Wilson особисто завітали до ЛМА, щоб поспілкуватися з майбутніми фахівцями морської галузі.

Форум «Бізнес, влада й морська освіта України — партнерство заради сталого майбутнього»,

Форум приурочений до 95-ї річниці заснування Одеського національного морського університету.

Робоча зустріч регіональних партнерів Данської профспілки 3F

У рамках реалізації спільного проєкту ПРМТУ обмінялася власним досвідом з іншими партнерськими профспілками з Данії, України, Молдови, Вірменії та Грузії щодо питань захисту трудових прав спілчан, ведення соціального діалогу, залучення молоді до профспілкового руху.

Гідна праця – запорука відновлення: ПРМТУ долучилась до розробки Програми гідної праці 2026-2029

21 жовтня у Києві відбувся семінар, організований Офісом Міжнародної організації праці (МОП) в Україні, присвячений підготовці Національної програми гідної праці на 2026-2029 роки.

Дякуємо за звернення!