Ще один український моряк визволений з піратського полону

Український моряк, член екіпажу судна ARK TZE (IMO 9418767, прапор Сінгапур), був визволений з піратського полону. Про це повідомили представники Посольства України в Сінгапурі з посиланням на владу Сінгапуру.

Нагадаємо, що 29 жовтня в водах на захід від Пуент-Нуар, Конго, приблизно в один і той же час піратами були атаковані відразу два судна: ARK TZE (IMO 9418767, прапор Сінгапур) і ANUKET AMBER (IMO 9395733, прапор Панами). Члени екіпажу ANUKET AMBER, серед яких троє українців, були захоплені разом з судном. За інформацією кризового штабу, створеного компанією - судновласником, двоє громадян України були передані компанії одночасно з судном, а ще один - вивезений піратами в невідомому напрямку. Переговори щодо його звільнення тривають.

Також продовжує перебувати в піратському полоні ще один український моряк - член екіпажу судна POMERENIA SKY (IMO 9338583, прапор Ліберія). За інформацією представника компанії - судновласника, переговори з піратами все ще тривають. Повідомляється також, що вдалося встановити контакт із затриманими моряками і отримано підтвердження того, що моряки живі. Підтримується контакт і з родичами захопленого моряка.

Справи цих двох полонених піратами українських моряків перебувають на контролі Посольства України в Сенегалі, Нігерії, Сінгапурі, Великобританії та Латвії.

За інформацією МЗС України, з січня 2018 року по даний час, в піратському полоні побувало 12 українських моряків, 10 з яких, станом на 02.11.2018, були звільнені.

Всього в 2018 році, за інформацією Консульської служби Міністерства закордонних справ України, додому були повернуті 63 українських моряка.

Фото Marinetraffic.com

Більше новин з тегом #Моряки

«Ви можете досягти всього, чого захочете: жінки спроможні на все»

Катерина Гойман з дитинства мріяла про морські пригоди. Кожен вільний момент вона проводила біля Чорного моря, дивлячись на судна, що вирушали в подорожі. Так вона відчувала себе частинкою цього великого світу, де кожен день приносить нові враження та виклики. Таким чином, вона вирішила, що її майбутнє пов'язане саме з морем.

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Дякуємо за звернення!