Андрій Новічков зможе повернутися додому

28 грудня Президент України Петро Порошенко підписав документи про помилування іранського студента Алі Джадуея, затриманого за звинуваченням у шпигунстві в Харкові, якого запросили в обмін на засудженого до смертної кари одеського моряка Андрія Новічкова.

Коли стало відомо, що скоро Андрій може бути на батьківщині, його бабуся зв'язалася з Профспілкою робітників морського транспорту України та поділилася радістю, зазначивши своєчасну допомогу з боку ПРМТУ, підтримку у всьому необхідному. «Профспілка зробила для мене дуже багато. Вони весь час були на зв'язку з Андрієм, допомагали, роз'яснювали, що не зрозуміло. Ми разом писали листи, звернення, разом домагалися справедливості. Я йшла до Профспілки як до рідних людей, яким було не байдуже, які разом зі мною робили все, щоб повернути Андрія, єдину рідну мені людину, додому», - каже Олена Миколаївна, бабуся Андрія Новічкова.

Нагадаємо, в січні 2017 року Андрій був затриманий поліцією м.Бендер-Аббас за звинуваченням в умисному вбивстві громадянина Ірану - Бахраміпура М.Х., який викинувся за борт судна 17.01.2017 року під час його перебування в Китайському морі.

З моменту звернення в серпні 2017 року Профспілка робітників морського транспорту України бабусі Андрія, Олени Миколаївни Вірановській, ПРМТУ надає їй і Андрію всіляку допомогу і підтримку. ПРМТУ негайно звернулася до координатора ITF в країнах арабського світу Мохамеду Аррачеді і членській профспілці ITF в Ірані (Міжнародна профспілка моряків торгового флоту, IMMS) - з проханням задіяти всі доступні ресурси для встановлення контакту з компетентними органами в Ірані з метою якнайшвидшого вирішення справи Андрія, його звільнення і повернення в Україну. Профспілкою був проведений аналіз трудового контракту Андрія про роботу на судні Arezoo (IMO 916578, прапор Ірану), зокрема за зобов'язаннями компанії Kish Shipping Line Manning Company (Іран), надавалися необхідні роз'яснення Посольству України в Ірані.

Тисячі людей також приєдналися до інформаційної кампанії #freeNovichkov, яку проводила Профспілка. Ми всі разом чекаємо повернення Андрія. «Мій внук не був членом профспілки, але після всіх бід, після всієї несправедливості він обов'язково приєднається до вас, так йому буде спокійніше і надійніше», - впевнена Олена Миколаївна.

Більше новин з тегом #Моряки

Права моряків під захистом ITF та ПРМТУ

Під час зустрічі у Бухаресті українські моряки мали можливість поспілкуватися з інспектором ITF в Україні Наталією Єфріменко.

Делегація ПРМТУ відвідала Асоціацію машиністів Данії

Делегація Профспілки робітників морського транспорту України (ПРМТУ) на чолі з Головою Олегом Григорюком відвідала Данську асоціацію машиністів (механіків) — Maskinmestrenes Forening, що об’єднує понад 15 000 технічних лідерів, інженерів та керівників технічних підрозділів у різних галузях.

Підтримка без кордонів: ПРМТУ зустрілася з українськими моряками в Бухаресті

Голова ПРМТУ Олег Григорюк розповів про діяльність Профспілки в умовах війни - про досягнення на міжнародному рівні та виклики на національному.

Співпраця, перевірена справами

Відбулася онлайн-зустріч ITF Seafarers’ Trust із представниками профспілок країн, які є ключовими постачальниками кадрів для міжнародного морського судноплавства.

Дякуємо за звернення!