Про ПРМТУ

Історія ПРМТУ


Професійна спілка робітників морського транспорту України була заснована 30 січня 1992 року з ініціативи Чорноморського басейнового комітету профспілки робітників морського і річкового флоту та об'єднала левову частку працівників Чорноморського, Азовського і Дунайського басейнів, а також студентів Одеського державного морського університету, курсантів Одеської державної морської академії та учнів середніх спеціальних закладів морської галузі.

Основними завданнями Профспілки, які були відображені в Статуті, стали: захист соціально-трудових прав та соціально-економічних інтересів членів Профспілки; забезпечення гідних умов праці, організація культурно-масової та спортивної роботи серед членів Профспілки та їх сімей.

Після розпаду СРСР стрімко змінювалися форми і методи роботи і найкращим способом соціального захисту було гарантоване робоче місце і гідно оплачувана праця.

Вплив ПРМТУ на поліпшення ситуації в морській галузі здійснювалося через систему соціального партнерства - було укладено 10 галузевих угод з Міністерством транспорту України, які гарантували зростання соціальних благ для працівників морської галузі.

У 1993 році ПРМТУ вступив в Міжнародну федерацію транспортників (ITF) і став першою національною морською профспілкою в Україні, яка увійшла до складу цього глобального профспілкового об'єднання.

Через 10 років після установчого З'їзду, в 2002 році, лідером ПРМТУ обрано Михайла Івановича Кірєєва - досвідченого і авторитетного профспілкового працівника, який у той час займав посаду заступника Голови Профспілки.


ПРМТУ сьогодні


Професійна спілка робітників морського транспорту України найбільша національна галузева профспілка, що об'єднує понад 78 000 членів Профспілки: моряків, які працюють на суднах українських та іноземних судновласників, працівників морських торговельних портів, філіалів ГП «Адміністрація морських портів України», перевантажувальних комплексів і терміналів, заводів, судоходних компаній, підприємств, організацій та установ морського транспорту, преподавателей та співробітників, курсантів, студентів та учнів морських навчальних закладів. Чисельність ПРМТУ підтверджена Свідоцтвом про репрезентативність.

Профспілка робітників морського транспорту України веде активний соціальний діалог із зарубіжними партнерами і в Україні. Як репрезентативна профспілка, ПРМТУ бере участь в соціальному діалозі на національному рівні в складі Спільного представницького органу репрезентативних профспілок і профспілкових об'єднань. ПРМТУ зініціював створення Спільного представницького органу на галузевому рівні для ведення колективних переговорів з розробки, укладення Галузевої угоди в сфері морського транспорту і здійсненню контролю за її виконанням. А первинні профспілкові організації Профспілки ведуть постійний соціальний діалог з роботодавцями щодо укладення колективних договорів на підприємствах, в установах і організаціях.

ПРМТУ є єдиною морської членською організацією ITF в Україні. Єдиний інспектор ITF в Україні Наталія Єфрименко так само є співробітником Профспілки робітників морського транспорту України. Тільки ПРМТУ має право в Україні укладати договори стандарту Міжнародного переговорного форуму (IBF) з судновласниками, що входять до Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC).


Основною метою ПРМТУ була і залишається захист трудових прав і соціально-економічних інтересів членів Профспілки.


Дякуємо за звернення!