Виїзд моряків за кордон. Розбираємо ваші коментарі

Коли моряки отримають дозвіл на перетин кордону для початку роботи на суднах? Відповідь на це питання, безперечно, є найбажанішою для десятків тисяч моряків та їх родин. Будь-яка публікація з цього питання миттєво збирає десятки коментарів. Не стала виключенням і публікація ПРМТУ стосовно відповідні, отриманої від Міністерства економіки України. Ми завжди уважно вивчаємо всі коментарі, навіть критичні, адже для нас важлива думка кожного моряка. Пропонуємо спільно розібратися, чого ж більше в отриманій відповіді: чергової зради чи кроки вперед до нашої спільної мети – повернення морякам їх життя – роботи на морських суднах.

Лист не містить конкретики, вирішення питання вкотре затягують?


ПРМТУ уважно вивчає всі відповіді, матеріали, висновки, що надаються різними органами влади з цього питання. Так, на жаль, отримана від Мінекономіки відповідь не містить чітких строків коли моряки зможуть приєднатися до свої суден.

Однак, Мінекономіки наголосило, що вживає невідкладних заходів, націлених на забезпечення функціонування галузей економіки, а особлива увага звертається на визначення порядку та умов перетину державного кордону України, у тому числі моряками. Аналогічна позиція раніше була викладена Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради України у висновку до проєкту Закону України № 7461, яким також пропонувалося врегулювати питання перетину Державного кордону України морякам. Отже, можна впевнено стверджувати, що моряків почули!

Ще одним важливим висновком, який можна зробити з листа Мінекономіки, є те, що урядовці остаточно визначилися з юридичною формою вирішення питання – прийняття постанови Кабінету Міністрів України. Така ж позиція викладена у висновку Головного науково-експертного управління Верховної ради України. Офіс Президента України також зазначав, що питання надання дозволу на виїзд окремим категоріям громадян, яке повинно вирішуватися, виходячи виключно з потреб забезпечення оборони і функціонування економіки України та критичної інфраструктури, регулюється постановою Уряду і не потребує додаткового законодавчого врегулювання. Саме таку пропозицію також надала ПРМТУ.


Відповідаємо на заклики підписати петиції


Лобіювання певними громадськими організаціями необхідності прийняття Закону України для надання морякам дозволу на перетин кордону України може, навпаки, затримати вирішення цього питання. По-перше, вже фактично визначена єдина спільна позиція всіх гілок влади: вирішення питання не потребує прийняття Закону України. По-друге, якщо такий законопроєкт буде прийнято, то вже підготовлене до розгляду Урядом рішення буде відправлено на доопрацювання для його приведення у відповідність до прийнятого закону. Це в свою чергу стане можливим після підписання проєкту Закону Президентом України та його опублікування.


Уряд вже кілька разів розглядав це питання. Морякам знову відмовили, як раніше це зробили у Верховній Раді України та Офісі Президента України.


За наявною у ПРМТУ інформацією проєкт постанови щодо надання морякам дозволу на перетин кордону жодного разу (!) не виносився на голосування на засідання Уряду України. Більше того, Мінекономіки поінформувало, що узгоджений проєкт постанови був направлений Секретаріату Кабінету Міністрів України тільки 03 липня 2022 року. Жодних відмов у наданні морякам дозволу на виїзд для роботи на суднах не було і з боку Верховної Ради України або Офісу Президента України, про що ПРМТУ вже інформувала раніше (https://mtwtu.org.ua/ru/news/nadati-morakam-pogodzenna-na-peretin-derzavnogo-kordonu-so-zrobleno-prmtu-na-sogodni).


Отже, підтримуємо Збройні Сили України, віримо у найскорішу перемогу та спільно очікуємо на таке бажане рішення Уряду!

Більше новин з тегом #Моряки

Потужна підтримка українських транспортників: 46-й Конгрес ITF прийняв резолюцію ПРМТУ

Профспілка робітників морського транспорту України, за підтримки Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, звернулася з важливою резолюцією до 46-го Конгресу Міжнародної федерації транспортників (ITF) у Марракеші.

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Українські моряки отримали нові привілеї

Що змінилося в колективних угодах на суднах норвезьких судновласників

Marrakech Policy: нові зобов'язання щодо покращення умов праці моряків

На 46-му Конгресі ITF прийнято новий документ, встановлюючий стандарти прав і умов праці моряків по всьому світу

Дякуємо за звернення!