У ОНМУ відбулася I Міжнародна науково-практична конференція

27-28 травня в Одеському національному морському університеті (ОНМУ) відбулася I Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Міжкультурна комунікація в контексті глобалізаційної діалогу: стратегії розвитку».

Конференція організована кафедрою довузівської підготовки, факультетом по роботі з іноземними студентами ОНМУ за участю провідних вчених Одеської національної наукової бібліотеки, Китайської академії соціальних наук, а також представників наукової спільноти вищих навчальних закладів з різних регіонів України.

Учасниками Конференції стали мовознавці, історики, культурологи, філософи, політологи, журналісти з Болгарії, Китаю, Туреччини, Іспанії та США. Профспілка робітників морського транспорту України також взяла участь у заході і надала інформаційну підтримку Конференції.

«У 1950 році до нашого Інституту вступили перші студенти з Китайської народної республіки. У минулому році в зв'язку з тим, що кількість іноземних студентів зросла більш ніж на 300 осіб, керівництво прийняло рішення створити факультет по роботі з іноземними студентами», - каже Світлана Гловацька, декан факультету.

Організатори зазначають, що мета Конференції - обговорити з вітчизняними і зарубіжними вченими, як розбити мовні бар'єри і налагодити комунікацію між іноземними студентами і викладачами.

«До нас приїжджає багато іноземних студентів, які, ступаючи на нашу українську землю, не знають жодного слова ні українською, ні російською мовою. І, коли вони вступають до нашого Університету, завдання викладачів нашої кафедри - встигнути протягом часу від жовтня до червня навчити їх розмовляти українською», - розповідає Вікторія Сікорська, завідувач кафедри довузівської підготовки ОНМУ.

Конференція пройшла за чотирма напрямками:

- мовна міжкультурна комунікація,

- міжкультурні історичні зв'язки,

- інформаційний простір і міжкультурна комунікація,

- міжкультурна комунікація студентів-іноземців в процесі професійної підготовки.

Більше новин з тегом #В світі

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

Під прицілом росії – не лише Україна, а й продовольча безпека світу

Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес звернувся до всіх залучених сторін з закликом до спільної роботи, «щоб забезпечити припинення актів насильства проти невинних моряків і судноплавства. Міжнародне судноплавство ніколи не має ставати жертвою геополітичних конфліктів», – заявив Генсек.

Нові можливості для моряків: допомога в оформленні кваліфікаційних документів

Юридичний консультаційний центр MTWTU LAW HUB безкоштовно супроводжує моряків, членів ПРМТУ на всіх етапах подачі та отримання кваліфікаційних документів.

Тіньовий флот рф: загроза для міжнародного судноплавства

За даними порталу War & Sanctions, російський тіньовий танкерний флот налічує 89 капітанів і 625 суден, які систематично порушують міжнародне морське право.

Дякуємо за звернення!