Українські моряки можуть записатися на іспит CES 6.0 через Дію

Нещодавно на веб-порталі Дія офіційно стала доступна послуга з запису на кваліфікаційний іспит для моряків із застосуванням системи комп’ютерного тестування Crew Evaluation System (CES) 6.0.

Послуга доступна в Дії за посиланням:

https://diia.gov.ua/services/zapis-na-ispit-dlya-moryakiv-ces-6

Як відомо, складання кваліфікаційного іспиту за допомогою міжнародної системи CES 6.0 є необхідною умовою для присвоєння звань особам командного складу морських суден, у тому числі випускникам закладів морської освіти, а також для повторного підтвердження професійної компетентності моряків (у разі відсутності необхідного стажу роботи на суднах упродовж останніх 5 років).

Щоб скористатись послугою, моряку необхідно заповнити заяву та обрати бажане місце проведення іспиту. Наразі запропоновані три місця проведення іспиту — м. Київ; м. Одеса; м. Варшава (Польща). Іспит складається в спеціально відведених приміщеннях.

Після отримання запрошення на іспит та в разі його успішного складання, моряку видається сертифікат.

Нагадаємо, що оригіналом кваліфікаційного документа є виключно паперовий примірник, який повинен перебувати на судні. Використання електронних кваліфікаційних документів моряків на цей час не передбачено Конвенцією ПДНВ, з поправками.

Зазначимо, що бета-тестування послуги з подання заяви на іспит для моряків (CES 6.0) вже завершена, але, як повідомляє Мінвідновлення, повний перелік послуг як, наприклад, отримання електронного образу кваліфікаційного документа та подачі апеляційної скарги у разі відмови, стане доступним одразу післязавершення всіх технічних процесів.

Додатковою позитивною новиною стало відкриття у Варшаві спеціально обладнаного для тестування простору «MRS in POLAND». Відтепер українські моряки, що знаходяться за кордоном, зможуть пройти тестування та отримати нове звання та підтвердити своєю професійну компетентність для роботи на морських суднах.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки домоглися підвищення зарплати для моряків

Новий договір IBF забезпечить підвищення зарплати та покращення умов праці моряків вже з 1 січня 2024 року.

Перспективи для українських моряків на суднах під Данським міжнародним реєстром суден

Сьогодні Данська асоціація судноплавства та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підписали колективну угоду, що на першому етапі стосується українських офіцерів на суднах під Данським міжнародним реєстром суден (DIS).

Морська англійська з Профспілкою

Нові горизонти для кар'єри моряків

Великі компанії не використовують адреси електронної пошти Gmail та Yahoo при наборі персоналу

На сайті Міжнародної федерації транспортників www.itfshipbesure.org повідомляється про шахрайські схеми, пов'язані з наймом морського персоналу.

Дякуємо за звернення!