Українські курсанти у Литві

Чим та як живуть українські курсанти, які навчаються у Литовській морській академії

Судноводії, суднові механіки та електротехніки, які півроку навчаються в Литовській морській академії, швидко адаптувалися до нового університету та до нової країни. Молоді люди завдячують цьому адміністрації вишу та всьому колективу. До речі, викладачі задоволені рівнем підготовки українських моряків та їх працелюбністю. Водночас, курсанти знаходять час не тільки на навчання, але й на волонтерство. Кажуть, що їх обов’язок не лише вчитися, але й підтримувати Україну.

Нагадаємо, що у рамках спільного проекту ITF SEAFARERS' TRUST, ПРМТУ, ХДМА та Литовської морської академії 50 курсантів з України отримали змогу навчатися за кордоном та отримати диплом європейського зразка.

Оскільки у молодих моряків різні спеціальності та різний плавальний ценз, відповідно і навчальні програми відрізняються.

Так, наприклад 24 курсанти зараз знаходяться на практиці, щоб напрацювати необхідний стаж і з першого вересня вони долучаться до навчального процесу очно. Інші ж курсанти вже мають необхідний ценз, тому з січня розпочали навчання офлайн.

Крім того, три курсанти вже закінчили своє навчання наприкінці 2022 року. Вони успішно захистили дипломи та розпочали свої кар'єри у різних світових компаніях.


Більше новин з тегом #Учні

Сьогодні - Всесвітній день охорони праці

Професійна спілка робітників морського транспорту України провела нараду уповноважених представників з питань охорони праці, присвячену Всесвітньому дню охорони праці.

Дії в надзвичайних ситуаціях

Дії під час повітряної тривоги, як уберегтися при ракетному чи артилерійському обстрілі, вибухонебезпечні предмети та дії в разі їх знаходження, дії при хімічній або радіаційній небезпеці, пожежна безпека в поточних умовах, невідкладна домедична допомога — надзвичайно актуальні та важливі знання, які можуть уберегти від лиха та врятувати людське життя.

Зустріч ПРМТУ у Парламенті Норвегії

Олег Григорюк, Голова ПРМТУ, зустрівся з Іне Марі Еріксен Сьорейде – Головою Комітету міжнародних зв'язків у Парламенті Норвегії, яка відігравала значні ролі в уряді Норвегії, зокрема, міністра закордонних справ з 2017 по 2021 рік. Вона також стала першою жінкою на цій посаді. Раніше Іне Марі обіймала посаду міністра оборони з 2013 по 2017 рік. Як член Консервативної партії, вона була обрана у 2005 році членом Парламенту від Осло.

ITF Seafarers' Trust: допомога курсантам – інвестиція в майбутнє

Протягом багатьох років Україна посідає провідні позиції щодо підготовки морських кадрів для міжнародного ринку праці. Низка кращих судноплавних компаній набирають українських курсантів і готують молодих та перспективних моряків для роботи на своїх суднах.

Дякуємо за звернення!