З капітана і членів екіпажу судна MEKONG SPIRIT зняті звинувачення

23 вересня 2020 року суд міста Родос прийняв рішення про відсутність складу злочину і визнав невинними капітана і екіпаж судна MEKONG SPIRIT, яких звинувачували в перевезенні зброї до Південного Судану.

Нагадаємо, що судно MEKONG SPIRIT у травні 2017 року вийшло з Сарагоси (Іспанія), завантажене 52 контейнерами з промисловою вибухівкою, які мали послідовно вивантажити в портах Джібуті, Індонезії і Австралії, проте було заарештовано біля берегів Греції.

Екіпаж судна складався з 17 українських моряків. 28 липня 2018 року вдалося досягти повернення 12 членів екіпажу завдяки скоординованим зусиллям Міністерства закордонних справ України та його дипломатичних місій, Профспілки робітників морського транспорту України та членської організації ITF в Греції Pan-Hellenic Seamen's Federation (PNO), адвокатів і родичів моряків. 9 листопада 2018 року ще три члени екіпажу прилетіли в Україну.

2 вересня апеляційний суд Родосу схвалив знищення великої партії вибухових речовин з метою уникнення аварії, аналогічній тій, яка потрясла Бейрут 4 серпня.

Буквально через три тижні відбувся суд, який капітан чекав цілих 40 місяців, перебуваючи в Греції під підпискою про невиїзд. Зараз звільнений капітан має намір вимагати відшкодування збитків у зв'язку з тривалим терміном перебування без роботи.

Більше новин з тегом #Моряки

Спільна кампанія з підвищення обізнаності курсантів, членів ПРМТУ, щодо гігієни зубів та ясен

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підтримує українських моряків і майбутніх фахівців галузі, втілюючи важливі соціальні ініціативи навіть у найскладніші часи.

Відпустка на берег: Малопоширена, коротка і під загрозою зникнення

У новому звіті ITF Seafarers' Trust і Всесвітнього морського університету (WMU) підкреслюється тривала відсутність відпусток на берег для моряків у всьому світі.

Пропозиції ПРМТУ схвалені Юридичним комітетом ІМО

Юридичним комітетом ІМО, 112-та сесія якого відбулася 24-28 березня, схвалені пропозиції ПРМТУ та Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, спрямовані на попередження випадків залишення моряків на суднах без допомоги судновласників (абандон).

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

Дякуємо за звернення!