Реагуємо на виклики воєнного часу

До ПРМТУ щодня за допомогою звертаються десятки моряків та їх родини. У кожного своя проблема: хтось потребує матеріальної підтримки, комусь необхідна консультація з інспектором ITF, а іншим із юристами.

Втім, нещодавно до ПРМТУ звернулася дружина моряка із дуже нетиповою для нас проблемою. Жінка попросила допомоги у репатріації тіла чоловіка із Грузії до окупованого Маріуполя.

Після рейсу моряк списався в Грузію, не жалівся на стан здоров'я і на зйомній квартирі чекав, коли до нього доєднається його родина. Одного ранку моряк перестав підтримувати зв'язок із рідними.Згодом їм повідомили невтішну новину: моряк помер. Лікарі констатували, що смерть настала з природних причин, його професійна діяльність ніяк не пов'язана зі ситуацією, яка склалася.

Родичі відразу розпочали процес репатріації та зіткнулися з купою проблем та перешкод. Батьки моряка бажали, щоб сина повернули до рідного міста - Маріуполя, і там поховали.

Профспілка робітників морського транспорту України тримала зв'язок із сім'єю моряка та консультувала.

Через деякий час за допомоги ПРМТУ тіло повернули до тимчасово окупованого Маріуполя, як це і просила родина.Всі репатріаційні витрати, які через війну підвищилися вдвічі, родина несла самостійно, адже смерть моряка настала поза контрактом. Тому ПРМТУ разом з ITF Seafarers' Trust компенсували витрати на репатріацію тіла померлого моряка.

Інколи до нас звертаються родини моряків, котрі вже «відбили пороги» у всіх службах та інстанціях, жодна з яких не була спроможна допомогти. У таких випадках остання надія у людей - це Профспілка. ПРМТУ немає іншого вибору, як допомогти будь-якою ціною, навіть у таких складних ситуаціях, які вимагають максимальної оперативності. Втім, уже майже рік триває повномасштабна війна і за цей час ми навчилися реагувати на ті виклики, які готує для нас сучасність.

Більше новин з тегом #Моряки

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

ІМО схвалено Керівництво із справедливого поводження з моряками, затриманими за підрозрою у вчиненні злочинів на морі

На засіданні 112-оі сесії Юридичного комітету ІМО схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів на морі.

Соціальний діалог: міжнародний досвід та європейські стандарти

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь у масштабному заході, організованому Національною службою посередництва і примирення спільно з Міжнародною організацією праці, Офісом Ради Європи в Україні та Навчально-науковим інститутом права КНУ імені Тараса Шевченка.

Дякуємо за звернення!