Проект щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі

Консульська служба МЗС спільно з Профспілкою робітників морського транспорту України презентували проект щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі.

9 жовтня 2018 року в МЗС України відбулася конференція з презентації проекту щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі, забезпечення захисту їх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, у місцях досудового тримання та у закладах відбування покарань.

Організаторами конференції виступили Департамент консульської служби та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ).

Відкриваючи конференцію, Директор ДКС Сергій Погорельцев зазначив, що необхідність реалізації проекту викликана збільшенням кількості арештів правоохоронними органами іноземних держав українських моряків за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів, а також у контрабанді вибухових речовин і тютюнових виробів до третіх країн. Станом на 09.10.2018 понад 290 українських моряків утримуються в пенітенціарних закладах за кордоном.

Голова ПРМТУ Михайло Кірєєв у своєму вступному слові підкреслив, що проблема втягування моряків до злочинів на морі має глобальний характер і є актуальною для більшості держав світу. Зокрема, судна з українцями на борту затримувалися в портах Греції, Італії, Франції, Іспанії, Лівії та Нігерії.

МЗС і ПРМТУ презентували учасникам конференції проект заходів, спрямованих на реалізацію двох основних напрямків дій: удосконалення роботи щодо захисту прав заарештованих українських моряків, а також запобігання подальшому втягуванню моряків у кримінальні правопорушення.

У конференції взяли участь представники Міністерства юстиції України, Національної поліції України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства соціальної політики України, представники Міжнародної організації праці, Міжнародної організації міграції, Управління ООН з наркотиків та злочинності, Представництва Європейського Союзу в Україні, а також консульські співробітники та представники посольств Греції, Грузії, Італії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки.

Готовність підтримати реалізацію проекту повідомила Міжнародна морська організація.

Міжнародна федерація транспортників також підтвердила готовність надати ПРМТУ та МЗС необхідну допомогу у реалізації проекту.

МЗС України та ПРМТУ впевнені, що реалізація проекту дозволить створити дієві та ефективні механізми попередження злочинів на морі, а також забезпечити захист прав моряків на справедливе поводження незалежно від місця їх затримання.

Больше новостей с тегом #Моряки

в МИЦ встретились с семьями задержанных В Греции украинских моряков

В Лондоне начал работу Комитет по безопасности на морском транспорте ITF

В течение двух дней участники обсудят значительное количество вопросов, в том числе касательно повышения уровня автоматизации судов, изменения в процедурах проведения проверок судов инспекторами государства порта, вопросы усталости моряков и другие.

С 26 ноября по 28 ноября украинские моряки пересекли границу без проблем

В последние дни в сети появилось много публикаций о сложностях, которые возникают у моряков с пересечением границы.

ПРМТУ продолжает мониторить ситуацию, связанную с введением в Украине военного положения

Сейчас Закон Украины, которым был утвержден Указ Президента Украины «О введении военного положения в Украине» передан на подпись Президенту, после чего ожидается официальное опубликование его текста.

Спасибо за внимание!
Пожалуйста, заполните форму ниже, и мы будем рады ответить на Ваш вопрос!

Благодарим за обращение!