Підтримка прав транспортників зростає

Нове глобальне опитування ITF підтверджує, що переважна більшість населення підтримує права транспортників і вимоги профспілок.

Опубліковане напередодні відкриття 46-го Конгресу ITF в Марракеші 13 жовтня. Воно охоплює широку громадськість 15 країн і майже чверть населення світу.

Дослідження, проведене компанією YouGov у березні цього року, включало 16 632 респонденти і виявило значне визнання критично важливої ролі, яку відіграють транспортники, а також масштабну підтримку їхніх прав.

Генеральний секретар ITF Стівен Коттон підкреслив: «Працівники віддають всі свої сили, щоб компанії могли отримувати прибутки, в той час як нападки на права транспортників стають звичним явищем. Уряди не йдуть назустріч своїм виборцям, коли порушують права трудящих і знищують закони. Наше опитування показує, що громадська підтримка законів, які захищають транспортників, є переважною і продовжує зростати».

Напади на права трудящих стають дедалі поширенішими. Демократія опиняється під загрозою, коли люди стурбовані обмеженнями свободи слова, права на протест і права на страйк.

Згідно з опитуваннями, майже дві третини респондентів (61%) висловлюють занепокоєння щодо нинішніх або майбутніх обмежень свободи слова. Більше половини опитаних - обмеженнями права на страйк (54%) та правом на протест (56%).

Опитування також вперше детально висвітлило вплив штучного інтелекту (ШІ) на суспільство. Результати показали, що більшість людей мають побоювання щодо впливу ШІ на робочі місця, а також щодо здатності їхніх урядів управляти цим процесом в інтересах працівників.

Зокрема, 67% опитуваних стурбовані тим, що ШІ збирає їхні персональні дані. 62% висловили занепокоєння щодо можливості заміни людського прийняття рішень системами штучного інтелекту, а 57% виявили стурбованість щодо нагляду за їхньою роботою з боку ШІ.

«Оскільки ITF визначає наш курс на наступні п'ять років, нам потрібно буде наполегливо боротися за захист працівників, створюючи більш безпечне, справедливе і стійке майбутнє для всіх. Ми знаємо, що у нас є громадська підтримка для цього: 69% людей вважають важливим, щоб транспортні профспілки активно діяли в суспільстві», — сказав Коттон.

Більше новин з тегом #В світі

Шлях до європейської інтеграції через партнерство

Профспілка робітників морського транспорту України продовжує активно співпрацювати з міжнародними партнерами, зокрема Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС), задля вирішення нагальних питань морської галузі.

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Молодіжна конференція на Конгресі МФТ: Ключові питання

Сьогодні, 18 жовтня, в рамках Конгресу ITF в Марракеші відбулася Молодіжна конференція. Сесія була присвячена розробці тa затвердженню п'ятирічного стратегічного плану.

Реалії та виклики для ПРМТУ в умовах війни в Україні: Олег Григорюк в інтерв'ю норвезькому виданню FriFagbevegelse

Під час війни робота Профспілки робітників морського транспорту України набула нових масштабів і значення. Моряки та портовики, що працюють під загрозою ракетних ударів, щодня стикаються з небезпекою та невизначеністю. Портова інфраструктура постійно зазнає атак, але ПРМТУ продовжує підтримувати своїх спілчан як в Україні, так і за кордоном, водночас дякуючи міжнародним партнерам за допомогу.

Дякуємо за звернення!