Чи можна стати харизматичною особистістю?

Про особливості харизми людини досі ходять дискусії серед психологів і фахівців схожих областей.

Одні стверджують, що харизма - це рідкісна якість, дарована щасливчикам природою від народження. Такі люди часто займають керівні посади, стають політиками, представниками шоу-бізнесу. Але більшість вчених дотримуються думки, що при належній роботі над собою людина може розвинути або вдосконалити власну харизматичність.

Як розвинути в собі заповітну харизму, як покращити комунікативні навички та на що ще звернути увагу, щоб стати проникливим лідером - про це говорили сьогодні на тренінгу для моряків-членів ПРМТУ, який пройшов в Морському юніон центрі.

Спікером заходу виступив Іван Нєнов - заслужений журналіст України, кандидат політичних наук, доцент, член Національної спілки письменників України та Національної спілки письменників Болгарії.

Він розібрав з моряками модель впливу на аудиторію, розповів про правила семи секунд, за які у оточуючих і складається перше враження про людину. Іван Нєнов також детально зупинився на темі міміки, жестів і поз, які передають багато важливої інформації про людину: можна судити про її темперамент і культуру, її ступінь впевненості в собі.

Фахівці впевнені, харизма має пряме відношення до мотиваційного менеджменту. Будучи найтонким інтрументом, який важко пояснити, вона по праву може бути названа і найпотужнішим засобом впливу. Вона діє дуже м'яко і невловимо, але проникає в саме серце, залишається там і продовжує працювати. «Для моряків під час рейсів, особливо для комскладу або для тих, хто планує кар'єрне зростання в морі, просто необхідно розвивати в собі харизму», - вважає Іван Нєнов.

Він дав пораду морякам з розвитку харизми. Для цього важливо працювати над своїм іміджем, поведінкою, характером, займатися самовихованням, прагнути розкрити свої особисті якості та здібності.

Як каже Августо Курі, бразильський учений-психіатр, психотерапевт, професор, доктор наук, письменник: «Я зрозумів, що неможливо слідувати за лідером, не захоплюючись їм. Захват- це більш сильне почуття, ніж відчуття влади. Харизма більш ефективна, ніж примітивний тиск».

Більше новин з тегом #Моряки

Потужна підтримка українських транспортників: 46-й Конгрес ITF прийняв резолюцію ПРМТУ

Профспілка робітників морського транспорту України, за підтримки Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, звернулася з важливою резолюцією до 46-го Конгресу Міжнародної федерації транспортників (ITF) у Марракеші.

Зростаюча роль «тіньового флоту» у випадках залишення моряків

На тлі зростання кількості випадків залишення моряків, пов'язаних із суднами, задіяними в санкційній торгівлі, флот газових танкерів виділяється як порушник-рецидивіст.

Українські моряки отримали нові привілеї

Що змінилося в колективних угодах на суднах норвезьких судновласників

Marrakech Policy: нові зобов'язання щодо покращення умов праці моряків

На 46-му Конгресі ITF прийнято новий документ, встановлюючий стандарти прав і умов праці моряків по всьому світу

Дякуємо за звернення!