Моряки зможуть проходити обсервацію вдома

До Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р № 211 «Про запобігання поширенню по території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2» були внесені доповнення.

Крім продовження протиепідемічних заходів по країні, в силу вступила також зміна, яка важлива для громадян, які прибувають на територію нашої країни, в тому числі моряків.

Доповненнями до Постанови в дію вводиться новий електронний сервіс «Дій вдома». Це програма, розроблена спеціально для людей, які повинні проходити обсервацію в зв'язку з підтвердженням або підозрою на коронавірус. Відповідно до нових доповнень, громадянам, які прибули з-за кордону, та яким необхідно дотримати період обсервації, при використанні даного сервісу можуть дати згоду на самоізоляцію вдома.

З цього випливає, що морякам, які повернулися в Україну, не обов'язково залишатися ізольованими в медичних і санаторних установах. Вони можуть пройти 14-денний період самоізоляції в домашніх умовах, давши на це згоду в додатку «Дій вдома».

Сервіс працює наступним чином: кожен день протягом ізоляції користувач будет отримувати до 10 push-повідомлень в випадкові проміжки часу. У відповідь на них він повинен протягом 15 хвилин зробити фото свого обличчя, при цьому сервіс зчитує розташування пристрою, на якому встановлено програму. Якщо такий режим буде порушений, або повідомлення проігноровані, користувача чекає штраф.

Профспілка робітників морського транспорту України акцентує увагу на тому, що моряки можуть скористатися даним сервісом і, за умови дотримання такого режиму, безперешкодно провести необхідний період ізоляції в домашніх умовах.

Більше новин з тегом #Моряки

«Ви можете досягти всього, чого захочете: жінки спроможні на все»

Катерина Гойман з дитинства мріяла про морські пригоди. Кожен вільний момент вона проводила біля Чорного моря, дивлячись на судна, що вирушали в подорожі. Так вона відчувала себе частинкою цього великого світу, де кожен день приносить нові враження та виклики. Таким чином, вона вирішила, що її майбутнє пов'язане саме з морем.

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Дякуємо за звернення!