Китай відкрив свої кордони для міжнародних поїздок

Інформація про те, що Китайська Народна Республіка планує вжити необхідних кроків щодо перегляду політики стосовно COVID-19 і, зокрема, полегшити зміну екіпажів комерційних суден під іноземним прапором, вселила надію на швидке повернення на батьківщину сотень членів екіпажів, чиї обумовлені строки трудових контрактів минули, але чиї судна ремонтують на китайських верфях або ж курсують між китайськими портами.

До Інспектора ITF в Україні та до Профспілки звернулися сім'ї українських моряків, які вже відпрацювали свої максимальні контракти, проте були змушені, підписавши продовження, залишатися на борту через заборону зміни екіпажів у попередніх портах заходу судна.

Дізнавшись про те, що їхнє судно прямує до Китаю, і прочитавши, що КНР відновлює зміни екіпажів, моряки з нетерпінням чекали від компанії та її агентів у наступному порту заходу дозволу на зміну (а саме підтвердження отримання від портової влади дозволів на прибуття змінників, а також на списання та репатріацію членів екіпажу, які відпрацювали свої контракти). З радістю повідомляємо, що такі дозволи було отримано, і зміну моряків було здійснено.

Так, після трьох років суворої політики і незважаючи на сплеск нового штаму вірусу в деяких частинах країни, КНР все ж таки прийняла міри щодо пом'якшення обмежень на поїздки, вимог до карантину і тестів. 8 січня 2023 року Китай відкрив свої кордони для міжнародних поїздок. Люди, які в'їжджають у країну, більше не зобов'язані перебувати на карантині, але, як і раніше, мають надати доказ негативного тесту ПЛР, зробленого не менш ніж за 48 годин до поїздки. Оскільки зміни політики відбулися до святкування китайського Нового року, багато членів сімей, яких розлучили протягом трьох років відтоді, як на початку 2020 року було введено заборони на поїздки, змогли возз'єднатися.

Щодо членів екіпажів комерційних суден під іноземним прапором, то урядові агентства Китаю підтвердили, що зміни і сходження на берег у портах КНР уже стали реальністю. Китай, здебільшого, повернувся до допандеймійних вимог, скасувавши необхідність отримання дозволів на зміни в кожному конкретному порту, а також обов'язкове тестування для всіх членів екіпажу. Однак члени екіпажу, які списуються, як і раніше, мають пройти тест на COVID за 48 годин до виходу з попереднього порту: якщо результат тесту негативний, морякам буде дозволено в'їзд до Китаю без карантину або інших обмежень. Дозволяється тепер і звільнення на берег. Також повідомляється, що сюрвеєрські та інші послуги знову надаватимуться в китайських портах.

Що стосується подальших планів китайського уряду, тут передбачається і відновлення круїзного судноплавства. Круїзна індустрія з нетерпінням чекає новин: до пандемії Китай був привабливим для туристів і швидко став топовим напрямком для круїзного судноплавства. Так, передбачаючи ймовірне відновлення роботи галузі, китайське спільне підприємство Carnival Corporation і Китайської державної суднобудівної корпорації (CSSC) повідомили, що розпочало організацію продажу квитків, оскільки два круїзні лайнери, придбані в компанії Costa Cruises ще до пандемії, уже практично готові до приймання пасажирів, а перший великий круїзний лайнер класу Vista (завдовжки 323 метри на 2125 кают), побудований у КНР, приєднається до круїзного флоту спільного підприємства вже у 2024 року.

Більше новин з тегом #Моряки

Загроза для торгівлі: зменшення пропускної здатності Панамського каналу

Кліматичні зміни, що розгортаються на Панамському каналі, можуть вплинути на один з найважливіших судноплавних маршрутів у світі. Адміністрація Панамського каналу (АПК) заявила, що в регіоні зберігаються засушливі умови, які впливають на наявність води для проходження через шлюзи і підвищують ймовірність подальших обмежень.

До уваги членів ПРМТУ з підтоплених територій Херсонської області!

ПРМТУ організувала Центр допомоги потерпілим.

«Не знаю іншої організації, яка так би дбала про моряків»

Після восьми місяців окупації українська армія звільнила Херсон. Сьогодні вільне, але майже безлюдне місто російські війська нещадно обстрілюють з іншого берега Дніпра.

Кількість втрачених контейнерів скоротилася у 2022 році

Всесвітня рада судноплавства (WSC) опублікувала щорічний звіт «Контейнери, втрачені в морі», який висвітлює обнадійливі тенденції щодо безпеки контейнерів у міжнародному лінійному судноплавстві.

Дякуємо за увагу!
Будь ласка, заповніть форму нижче, і ми будемо раді відповісти на ваше запитання!

Дякуємо за звернення!