Для чого моряку може стати в нагоді номер IMO

Чому номер IMO судна такий важливий?

Номер IMO є унікальним ідентифікатором судна. Він був запроваджений Міжнародною морською організацією у 1987 році з метою підвищення безпеки, запобігання забруднення навколишнього середовища та перешкоджання морському шахрайству.

Номер IMO є обов'язковим для застосування пасажирськими суднами валовою місткістю від 100 тонн та всіма вантажними суднами валовою місткістю від 300 тонн. Сьогодні також допускається добровільне використання номера IMO рибальськими суднами валовою місткістю від 100 тонн.

Номер IMO нерозривно пов'язаний із корпусом судна протягом усього часу його існування, від верфі до утилізації, незалежно від того, яке ім'я судно нині несе, кому належить і під чиїм прапором ходить.

Структура та цілісність номера IMO?

Номер IMO складається з двох частин: семизначного цифрового номера, що змінюється, і незмінного літерного префікса “IMO” перед ним.

Цілісність номера IMO може бути перевірена за його контрольною цифрою наступним чином: кожна з перших шести цифр множиться на множник від 2 до 7, що відповідає позиції кожної цифри праворуч наліво. Отримані числа сумуються і остання цифра суми повинна співпадати з контрольною останньою цифрою.

Наприклад, для IMO 9811000 (нашумілий контейнеровоз EVER GIVEN): (9×7)+(8×6)+(1×5)+(1×4)+(0×3)+(0×2) = 120 – виділена цифра 0 збігається з останньою цифрою в номері IMO, отже він – цілісний.

Для чого моряку може стати в нагоді номер IMO?

Дізнавшись у крюїнгу номер IMO судна, на якому йому буде запропоновано працювати, моряк може скористатися ним для перевірки свого потенційного місця роботи.

Так, завдяки номеру IMO моряки можуть ідентифікувати судно – знайти саме його серед інших з однаковими назвами (що зустрічається досить часто), перевірити місцезнаходження та співвіднести його з місцем передбачуваної посадки на судно. Зробити це можна завдяки популярному сайту www.marinetraffic.org.

Винятково важливо перевірити судно щодо покриття колективним договором ITF стандарту на сайті www.ITFSeafarers.org.

Загальну інформацію про судно можна знайти на сайті www.equasis.org. Корисно буде перевірити, яка компанія керує судном, а не просто є його реєстровим судновласником – бажано, щоб у трудовому контракті було вказано контактні дані реального роботодавця моряка.

Завдяки номеру IMO можна перевірити наявність порушень, виявлених органами державного портового контролю (PSC). Зробити це можна, відвідавши сайти: www.parismou.org, www.tokyo-mou.org, www.bsmou.org.

Більше новин з тегом #Моряки

Пропозиції ПРМТУ схвалені Юридичним комітетом ІМО

Юридичним комітетом ІМО, 112-та сесія якого відбулася 24-28 березня, схвалені пропозиції ПРМТУ та Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, спрямовані на попередження випадків залишення моряків на суднах без допомоги судновласників (абандон).

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

ПРМТУ на European Shipping Summit 2025

Профспілка робітників морського транспорту України взяла участь в European Shipping Summit 2025, що об’єднав представників моряків, шиппінгу та урядів країн Європи.

ІМО схвалено Керівництво із справедливого поводження з моряками, затриманими за підрозрою у вчиненні злочинів на морі

На засіданні 112-оі сесії Юридичного комітету ІМО схвалено Керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів на морі.

Дякуємо за звернення!