Вступили в силу поправки до MLC, 2006

На 105-му щорічному засіданні Міжнародної конференції праці, переважною більшістю голосів делегатів були прийняті поправки до Конвенції про працю в морському судноплавстві 2006 року (MLC, 2006), спрямовані на поліпшення захисту моряків від переслідувань та знущань на суднах і дозвіл продовження терміну дії морських трудових свідоцтв.

Так як судно є другою домівкою для моряків, утиски і знущання стають серйозною проблемою, адже життя на судні завжди супроводжується тісним оточенням і необхідністю подовгу залишатися на робочому місці.

Міжнародна палата судноплавства (ICS) і Міжнародна федерація транспортників (ITF) вважають домагання і знущання неприйнятними, тому спільно розробили керівництво для судноплавних компаній, організацій моряків та інших сторін, в тому числі для постачальників послуг навчання, щоб усунути утиски і знущання.

Стандарт A5.1.3 Свідоцтво про відповідність трудовим нормам у морському судноплавстві та декларація про дотримання трудових норм у морському судноплавстві також був змінений. Так, якщо після завершення перевірки до закінчення терміну дії свідоцтва про відповідність трудовим нормам у морському судноплавстві зроблено висновок, що судно як і раніше задовольняє відповідним вимогам, але при цьому нове свідоцтво не може бути негайно видано і розміщено на борту цього судна, компетентний орган або офіційно визнана організація можуть продовжити термін дії свідоцтва на період, що не перевищує п'яти місяців з дати закінчення терміну дії існуючого свідоцтва.

Поправки були узгоджені на другій нараді Спеціального тристороннього комітету 10 лютого 2016 року. В силу вони вступили 9 січня 2019 року

Ознайомитися з поправками можна за посиланням: https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/aiBjIhmG7kIX...

Детальніше - читайте статтю в наступному випуску журналу «Морской».

Більше новин з тегом #ITF

ITF засуджує обстріл української дитячої лікарні

Міжнародна федерація транспортників (ITF) категорично засуджує жахливий обстріл дитячої лікарні «Охматдит» у Києві, здійснений російськими військами.

Дорогі моряки, з професійним святом!

Сьогодні, 25 червня, відзначається Міжнародний день моряка.

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

Дякуємо за звернення!