22 вересня у теріторіальних водах Нігерії на судно Glarus (прапор Швейцарія, оператор Massoel Shipping SA) був скоєний збройний напад.
На той момент на судні перебувало 19 членів екіпажу, серед яких троє - громадяни України, а також громадяни Словенії, Румунії, Хорватії, Боснії і Герцеговини, Філіппін.
12 членів екіпажу, включаючи громадянина України Валерія Зубицького, були захоплені піратами у заручники та вивезені у невідомому напрямку.
Двом іншим українцям під час нападу вдалося уникнути полону та залишитися на судні. Однак один з українців у ході нападу отримав вогнепальне поранення – йому було прострілено стопу. Представники судновласника та страхової компанії невідкладно доставили моряка до лікарні на острові Бонні, де його прооперували та надали кваліфіковану медичну допомогу.
Весь час за ситуацією пильно стежили представники Профспілки робітників морського транспорту України (ПРМТУ) та братських профспілок Хорватії, Румунії та Швейцарії, адже саме швейцарською колективним договором було покрито вказане судно.
24 вересня Посол Швейцарії в Нігерії пан Штейнером повідомів, що питанням звільнення захоплених піратами членів екіпажу судна Glarus займається Кризовий центр у Женеві. 26 вересня представники Кризового центру встановили контакт з викрадачами та констатували, що всі заручники – члени екіпажу, включаючи громадянина України В.Зубицького, неушкоджені та почуваються добре.
Враховуючи, що будь-який витік інформації чи резонанс міг становити загрозу безпеці заручників, 28 вересня у Посольстві України в Нігерії було проведено зустріч з представниками місцевої Служби безпеки та поліції, де нігерійська сторона запевнила про вжиття ними спільно з представниками Федеральної поліції Швейцарії вичерпних заходів з метою звільнення членів екіпажу судна Glarus.
28 жовтня в Цюріху відбулася зустріч за участю представників Федполу, Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (ФДЗС), прокуратури кантону Базель (кантон реєстрації судна Glarus), компанії Massoel Shipping SA та посольств країн, громадяни яких були захоплені піратами у полон. Від Посольства України у зустрічі брали участь: Посол, консул та офіцер з питань безпеки. Повідомляється, що український моряк почувається добре та від допомоги лікарів відмовився.
В свою чергу представники компанії Massoel Shipping SA забезпечили моряка харчуванням, забронювали квитки на повернення в Україну та надали всіляке сприяння.
Українського моряка, який прибув до Одеси вечірнім рейсом з Борисполю, в аеропорті Одеси зустрічали разом з дружиною представники МЗС України в Одесі та Професійної спілки робітників морського транспорту України.