STOP харасменту та булінгу на борту судна

Згідно з Bitannia Club, відмова від протистояння булінгу та ігнорування нав'язливої поведінки на судні може призвести до цілого ряду негативних наслідків; від пригніченого морального стану екіпажу до низької робочої продуктивності, відсутності на роботі, поширення чуток, звільнень і навіть до нещасних випадків.

ПРМТУ закликає усіх членів екіпажів морських суден пам'ятати, що судно часто є домом для вас самих та ваших колег протягом тривалого часу, і тому дуже важливо будувати робочі та соціальні стосунки на принципі взаємної поваги. Тільки гідне ставлення один до одного впливатиме на загальний успіх вашого рейсу та стане запорукою створення здорового та безпечного робочого середовища на борту морських торговельних суден.

Дотримуючись цих простих рекомендацій моряки можуть зіграти ключову роль у запобіганні булінгу та нав'язливої поведінки, а іноді і врятувати життя:

- Вивчайте та дотримуйтеся політик та процедур компанії з розгляду скарг;

- Активно беріть участь в навчанні, організованому компанією щодо цих питань;

- Визначте та розумійте поведінку, яка вважається неприпустимою, та про яку необхідно повідомляти;

- Будьте уважні та намагайтеся розпізнати ранні ознаки травматизації або домагань серед співробітників. На це можуть вказувати зміни у поведінці, ізоляція, низький моральний стан або погана робоча ефективність;

- Повідомляйте про випадки травматизації або домагань, якщо ви особисто стали свідком, дотримуючись відповідних процедур;

- Звертайтеся до визначеної особи на березі (DPA) або відповідних органів у разі незадоволення тим, як була оброблена ваша скарга;

- Розвивайте навички вирішення конфліктів для конструктивного вирішення розбіжностей;

- Виявляйте повагу до культурного різноманіття серед співробітників, щоб уникнути непорозумінь;

- Вивчайте та впроваджуйте техніки управління стресом;

- Уникайте використання образливих слів або критики під час співпраці з іншими членами екіпажу;

- Уникайте флірту, грубих жестів, доторкань, зачіпань або інших непотрібних контактів.

- Уникайте поширення зловісних чуток або образливих чуток про інших членів екіпажу;

- Розумійте та дотримуйтеся індивідуальних прав, визначених національними та міжнародними нормами, включаючи Міжнародну конвенцію з праці в морському судноплавстві (MLC);

- Звертайтеся за допомогою та підтримкою до профспілок моряків чи інших установ, якщо це необхідно.

Посібник ITF з усунення харасменту та булінгу на борту судна: https://storage.mtwtu.org.ua/source/1/dj4FKKgQOp5f...

Більше новин з тегом #В світі

ПРМТУ та IMarEST підписали Меморандум про взаємодію

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) та Інститут морської техніки, науки та технологій Великобританії (IMarEST) зробили важливий крок на шляху до зміцнення дружніх зв'язків, підписавши Меморандум про взаємодію між IMarEST та ПРМТУ у межах своїх компетенцій як безпосередньо, так і за посередництва Одеського відділення IMarEST.

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

Закон про мобілізацію: відповіді на найпоширеніші питання

18 травня набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Відповідно до цього Закону передбачено багато змін щодо військового обліку та мобілізації. Зібрали найбільш актуальні запитання, що надходили від членів Профспілки, та підготували для вас відповіді на них.

Дякуємо за звернення!