Пропозиції ПРМТУ схвалені Юридичним комітетом ІМО

Юридичним комітетом ІМО, 112-та сесія якого відбулася 24-28 березня, схвалені пропозиції ПРМТУ та Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, спрямовані на попередження випадків залишення моряків на суднах без допомоги судновласників (абандон).

Проблематика залишення моряків на суднах без допомоги судновласників, на жаль, залишається зростаючою проблемою. У 2024 році зафіксований сумний антирекорд – до спільної Бази даних ІМО/МОП внесено відомості про 310 нових випадків абандону суден, до складу яких входило 3 133 моряки. Тільки за перші два місяці 2025 року до Бази даних внесені відомості про 63 нові випадки абандону суден.

Постійно збільшується кількість громадян України – моряків, які опиняються в ситуаціях абандону. Так, у 2024 році 292 українських моряка перебували на суднах, залишених без допомоги судновласників.

Олег Григорюк, Голова ПРМТУ та Посол Доброї волі в Україні підкреслює: «Абандон має травматичний ефект для моряків та їх родин. Жоден моряк не повинен опинитися в такому становищі, коли він/вона не може напевно сказати своїм сім’ям, коли він наступного разу повернеться додому».

ПРМТУ спільно з Посольством детально проаналізовано всі випадки залишення українських моряків без допомоги судновласників, за результатами чого на розгляд Юридичного комітету ІМО подано документ з конкретними пропозиціями, спрямованими на попередження випадків абандону, серед яких:

- Доповнити стандарту форму звіту про перевірку судна інспекцією держави порту відомостями про документальні докази забезпечення фінансової відповідальності судновласника у разі абандону;

- Провести концентрувати кампанію з перевірки на суднах наявності фінансового забезпечення відповідальності судновласника;

- Імплементувати у національне законодавством держав – членів положення Керівництва ІМО/МОП з порядку дій у разі залишення моряків без допомоги судновласників.

ПРМТУ на національному рівні також звернулася до Мінрозвитку, МЗС України та Адміністрації судноплавства України з пропозицією у можливо короткі терміни утворити спільну робочу групу з розробки Порядку взаємодії уповноважених органів державної влади з надання допомоги морякам у кризових ситуаціях, у тому числі у випадках абандону.

Більше новин з тегом #Моряки

Досягнуто домовленості про підвищення мінімальної зарплати для моряків

Міжнародна організація праці (МОП) завершила останній раунд переговорів щодо мінімальної ставки заробітної плати для позиції Able Seaman на засіданні Підкомітету із заробітної плати моряків Об'єднаної морської комісії (JMC), яке відбулося в Женеві 14 і 15 квітня 2025 року.

Спільна кампанія з підвищення обізнаності курсантів, членів ПРМТУ, щодо гігієни зубів та ясен

Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підтримує українських моряків і майбутніх фахівців галузі, втілюючи важливі соціальні ініціативи навіть у найскладніші часи.

Відпустка на берег: Малопоширена, коротка і під загрозою зникнення

У новому звіті ITF Seafarers' Trust і Всесвітнього морського університету (WMU) підкреслюється тривала відсутність відпусток на берег для моряків у всьому світі.

Українські курсанти поспілкувалися з лідером ІМО

Однією з важливих складових успішного професійного становлення є спілкування з провідними особистостями, які формують тенденції розвитку галузі та визначають її майбутнє. Саме така можливість випала курсантам та студентам морських навчальних закладів України.

Дякуємо за звернення!