Перспективи для українських моряків на суднах під Данським міжнародним реєстром суден

Сьогодні Данська асоціація судноплавства та Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) підписали колективну угоду, що на першому етапі стосується українських офіцерів на суднах під Данським міжнародним реєстром суден (DIS).

Очікується, що угода, яка буде поширюватися на рядових українських моряків, буде також укладена найближчим часом.

Починаючи з 1 жовтня, українські моряки, які працюють на суднах під Данським міжнародним реєстром суден (DIS), матимуть можливість користуватися колективною угодою. Це є результатом кількох місяців ретельних переговорів між сторонами.

До цього часу лише іноземні моряки з Філіппін та Індії користувалися перевагами DIS. Угода для українських моряків тісно відповідає цим угодам, зберігаючи при цьому гнучкість для подальшого використання індивідуальних умов, за якими працюють українські моряки, у рамках цієї угоди.

«Сьогодні великий день для українських моряків і ПРМТУ. Наші висококваліфіковані моряки матимуть можливість отримувати гідну заробітну плату та компенсації, широкий спектр послуг Профспілки, юридичну підтримку, медичні компенсації, освітні та соціальні ініціативи. Українські моряки будуть гідно представлені навіть у найважчі часи», — каже Олег Григорюк, Голова ПРМТУ.

«Я дуже рада, що сьогодні нам вдалося підписати угоду з нашими українськими партнерами, що забезпечує стабільність умов для українських моряків на суднах під Данським міжнародним реєстром суден. Я з нетерпінням чекаю, коли й рядові українські моряки зможуть користуватися колективною угодою. Я дуже пишаюся тим, що нам вдалося зберегти так багатьох українських моряків під час дуже складного періоду для України», — каже Енн Віндфельдт Тролле, Директор Забезпечення робочого ринку, набору персоналу та освіти в Данській асоціації судноплавства.

На сьогодні на суднах під Данським міжнародним реєстром суден (DIS) працює сотні українських моряків.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!