Пенсійне забезпечення - на що можуть розраховувати моряки

Профспілка робітників морського транспорту України об'єднує близько 35 тисяч українських моряків. Незважаючи на те, що професія моряка вважається престижною і прибутковою, моряк все ж є однією з соціально незахищених категорій громадян нашої країни. Так як національного флоту, як такого в Україні немає, то моряки змушені працювати на іноземних судновласників і, по факту, платити податки в іншій країні, де вони і їхні родини не проживають і не можуть скористатися соціальним пакетом.

Саме тому, наближаючись до певного рубежу, виникають питання з подальшим пенсійним забезпеченням, проблеми зі стажем і інші моменти, пов'язані зі специфікою роботи.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!