Панамська морська адміністрація та ITF посилюють співпрацю у сфері захисту прав моряків

Так, вони підписали двосторонній Меморандум про взаєморозуміння, направлений на посилення співпраці по захисту прав, безпеки моряків, яки працюють на суднах, зареєстрованих в Панамі.

Панамський судновий регістр нині є найбільшим у світі, це понад 8500 суден, які утворюють флот з більш ніж 300 000 моряків, які працюють у морі.

Стівен Коттон, Генеральний секретар ITF, заявив: «Цей Меморандум про взаєморозуміння знаменує собою значний крок вперед, спрямований на поліпшення захисту прав моряків, які працюють на суднах, зареєстрованих в Панамі. Формалізуючи нашу співпрацю, ми прагнемо вирішувати проблеми колективно і проактивно».

Основні цілі Меморандуму про взаєморозуміння, які сформульовані в правовому контексті Конвенції про працю в морському судноплавстві (MLC), включають:

- Обмін передовим досвідом;

- Консультування з актуальних питань Міжнародної морської організації (ІМО) та Міжнародної організації праці (МОП);

- Підтримку подачі документів до ІМО та МОП, коли це необхідно;

- Надання підтримки та обмін інформацією з питань, що стосуються моряків, включаючи репатріацію,невиплати зарплат, випадки покидання суден, впровадження нових технологій, включаючи альтернативні види палива та діджиталізацію;

- Вирішення скарг моряків у прозорий і швидкий спосіб;

- Спільну роботу над збільшенням кількості зареєстрованих у Панамі суден, на які поширюється дія колективних договорів стандарту ITF.

Сторони зобов'язалися регулярно переглядати цілі Меморандуму про взаєморозуміння, забезпечуючи його актуальність і адаптивність до мінливого характеру морської галузі, особливо в світлі шляху до декарбонізації. Меморандум про взаєморозуміння, який набуде чинності з моменту підписання, буде діяти протягом трьох років.

Більше новин з тегом #ITF

Посвячення в курсанти першокурсників ХДМА та ЛМА

Першокурсники Херсонської державної морської академії, які за підтримки ПРМТУ та ITF Seafarers' Trust навчаються у Клайпеді за програмою подвійного диплома, взяли участь в урочистій церемонії посвяти в курсанти Литовської морської академії.

ITF повідомляє про тривожну кількість випадків залишення моряків на борту суден

У 2023 році ITF працювала зі 129 випадками покинутих суден.

Проблеми з добробутом, оплатою праці та технічним обслуговуванням на ELEEN SOFIA

Міжнародна федерація транспортників (ITF) повідомляє, що наразі взаємодіє з владою Австралії для вирішення справи про жорстоке поводження з екіпажем, розкрадання заробітної плати та жахливі умови на борту балкера, що належить болгарській компанії. Судно також перебуває під арештом австралійських прикордонників; його затримано в Гледстоуні.

Опитування: ваш голос має значення!

Жінки становлять лише приблизно 2% світової морської робочої сили.

Дякуємо за звернення!