Підсумки зустрічі Олега Григорюка і Олександра Кубракова

«Міністерство підтримує Профспілку щодо визнання моряків «ключовими працівниками», - Олександр Кубраков

Українських моряків необхідно визнати категорією «ключових працівників», які потребують додаткової підтримки в умовах світової пандемії COVID-19. Це завдання обговорювалося в рамках зустрічі Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова і Голови Профспілки робітників морського транспорту України Олега Григорюка.

«Ми повністю підтримуємо Профспілку в прагненні визнати моряків «ключовими працівниками». Саме моряки в умовах пандемії забезпечують поставки життєво важливих продуктів, зокрема медикаментів. Є відповідна резолюція Генасамблеї ООН, заяви Міжнародної організації праці та Міжнародної морської організації до національних урядів - підтримати і захистити моряків, вживати заходів, що пов'язані зі змінами екіпажу.

У найближчі тижні очікуємо «морський день» у Верховній Раді, і Міністерство сприятиме винесенню цього питання на розгляд.

Також розраховуємо на ефективну роботу парламенту щодо законодавчих ініціатив, спрямованих на розвиток портової інфраструктури, підвищення привабливості українського прапора для судновласників та інших важливих для галузі питань», - розповів Олександр Кубраков.

Які інші питання обговорили на зустрічі?

◼ Необхідність ратифікації Україною Конвенції Міжнародної організації праці 2006 року про працю в морському судноплавстві і Конвенції 2003 року (переглянутої) про національні посвідчення особи моряків.

Мінінфраструктури продовжує активну роботу з ратифікації Україною цих двох важливих для українських моряків конвенцій МОП.

Конвенція 2006 року - фундаментальний документ, який визначає трудові та соціальні права моряків. Її ратифікація засвідчить пріоритетний для Міністерства курс на забезпечення виконання Україною всіх сучасних міжнародних стандартів у галузі торговельного мореплавства.

◼ Перспективи збільшення кількості суден під прапором України.

Міністерство і ПРМТУ домовилися підготувати конкретні пропозиції для залучення нових суден під український прапор. У тому числі шляхом внесення необхідних змін до законодавства України.

◼ Просування інтересів українських моряків перед іноземними судновласниками.

Сторони обговорили можливі спільні дії для створення нових робочих місць для українських моряків і кадетів.

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури продовжило до літа 2022 року термін дії кваліфікаційних та інших документів моряків, які є обов'язковими відповідно до вимог міжнародного законодавства.

Більше новин з тегом #Моряки

Криміналізація моряків: міжнародна проблема

Дізнайтеся більше про те, як Міжнародна федерація транспортників (ITF) бореться з несправедливим ставленням до моряків після інцидентів і підозр у злочинах на морі

Аналітика даних Інспекторату ITF у дії

Стаття-коментар Сета Пайєра, Керівника відділу даних та досліджень Міжнародної федерації транспортників

ПРМТУ звернулася до МЗС України за роз'ясненнями

Після оголошення МЗС України тимчасовогопризупинення з 23.04.2024 року вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах за заявами громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років (окрім дій, пов’язаних зоформленням посвідчень особи на повернення в Україну), ПРМТУ отримала численні запити від моряків, громадян України, які знаходяться за кордоном.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Дякуємо за звернення!