ITF домоглася виплати заробітної плати українським морякам

Члени екіпажу судна MKN 205 (IMO 9749659, прапор Сент-Вінсент і Гренадіни), серед яких шестеро українських моряків, на шляху до Саудівської Аравії звернулися до ITF інспектора в Україні з проханням надати допомогу в питаннях виплати від судновласника заробітної плати, яку їм не виплачували вже більше двох місяців. Крім того, перед деякими членами екіпажу були борги і раніше.

Судно знаходиться в управлінні компанії MAKAMIN OFFSHORE SAUDI LTD. Ця ж компанія володіє і судном MKN 204 (IMO 9749647, прапор Сент-Вінсент і Гренадіни), на якому також є заборгованість по заробітній платі, але звернень до ITF інспекторам поки не надходило.

З огляду на те, що судно MKN 205 перебувало в порту Даммам, Саудівська Аравія, інспектор ITF в Україні Наталія Єфріменко зв'язалася з ITF Координатором в країнах Арабського світу Мохамедом Аррачеді. В даний час він займається виключно проблемами моряків в арабському регіоні або ж на суднах в управлінні і під прапором країн Арабського світу. Мохамед Аррачеді, в свою чергу, зв'язався з компанією MAKAMIN OFFSHORE SAUDI LTD і підключив до справи владу Саудівської Аравії.

24 жовтня генеральний менеджер компанії у супроводі місцевої портової влади піднявся на борт MKN 205 для вирішення проблеми із заробітною платою. У той же день п'ятеро українських моряків, чиї трудові договори підійшли до кінця, отримали заробітну плату в загальній сумі близько 85 тис. доларів і квитки додому. Решта моряків на борту отримали заборгованість по зарплаті за відпрацьований місяць, за другий місяць оплата очікується найближчим часом.

На закінчення варто відзначити, що Мохамед Аррачеді є добрим другом і партнером українських моряків і Профспілки робітників морського транспорту України, брав участь в першій серії семінарів UNION WEEK і постійно знаходиться на зв'язку з ПРМТУ, щоб допомагати членам нашої Профспілки.

Більше новин з тегом #Моряки

«Якщо ми зможемо вистояти у ці важкі часи, ми переможемо»: в Лондоні пройшов Український морський форум

Сьогодні Профспілка робітників морського транспорту України за підтримки Міжнародної федерації транспортників (ITF) та Державної служби морського та внутрішнього водного транспорту та судноплавства України організувала Український морський форум, якій пройшов у Лондоні. Він став важливою платформою для обговорення майбутнього української морської індустрії та зміцнення міжнародної співпраці.

12 років рабства на судні — Абдул Нассер Салех нарешті вдома

Дванадцять років тому Абдул Нассер Салех приступив до своїх обов'язків механіка на судні Al Maha. Після цього він застряг на борту цього судна на шокуючий термін - 4 000 днів.

В Одесі проходить ЄТС-2024

В рамках Міжнародного форуму «Освіта, підготовка та працевлаштування моряків» (ЄТС-2024) та на честь 80-річчя Національного університету «Одеська морська академія» відбулася конференція.

Посвідчення особи моряка

Відповіді на питання моряків

Дякуємо за звернення!