Є мета - збільшення кількості робочих місць для українських моряків. До неї і йдемо

Поряд із засіданням Європейської цільової офшорної робочої групи ITF, Профспілка робітників морського транспорту України в особі Першого заступника Голови Профспілки Олега Григорюка взяла участь в нараді Королівської асоціації судновласників Нідерландів (KVNR) і Нідерландської асоціації морських роботодавців Neptune, яке було спеціально організовано для ПРМТУ.

Олег Григорюк відповів на всі запитання членів KVNR і Neptune щодо співпраці і найму українських рядових на судна під прапором Нідерландів. Прапор Нідерландів не є «зручним», і на судна під даним прапором поширюються норми національного трудового законодавства та колективного договору, укладеного між KVNR і національною профспілкою Nautilus Netherlands. Нагадаємо, що 10 жовтня 2016 року було підписано спеціальний Меморандум між KVNR, Профспілкою Nautilus і ПРМТУ і 1 липня 2017 року такий же для Neptune з метою збільшити кількість українських рядових на суднах під прапором Нідерландів.

«Ця ініціатива принесла нові робочі місця українським рядовим, однак темпи співпраці не такі високі, як того хотілося б, - заявив Олег Григорюк, - проте є намір перепідписати договір з іншою ще однією Нідерландською асоціацією морських роботодавців NEMEA для українських рядових і продовжити дію існуючих Меморандумів. Поки створений нами механізм не запрацював на повну силу, але ми сподіваємося, що в наступному році за допомогою конкурентоспроможного договору ми зможемо значно просунутися в реалізації наших планів по збільшенню кількості робочих місць для українських рядових на суднах голландських судновласників».

Судновий регістр Нідерландів налічує близько 800 суден, а національний флот Голландії є одним з найсучасніших і інноваційних у світі.

Основним пріоритетом Профспілки робітників морського транспорту України залишається збільшення числа робочих місць на суднах нідерладських судновласників, особливо для українських рядових, адже на сьогоднішній день рядовий склад в основному представлений філіппінськими моряками.

Більше новин з тегом #Моряки

Профспілки моряків вимагають визнання статусу зон конфлікту на Близькому Сході як «зони воєнних дій»

ITF закликає судновласників визнати Ормузьку протоку, Оманську затоку та води Ізраїлю зонами воєнних дій, аби посилити захист екіпажів суден.

Зміни для моряків: чи варто їх очікувати?

25.06.2025 року групою народних депутатів під головуванням Тимошенко Ю.В. були внесені законопроєкти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56680) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спеціального режиму оподаткування моряків» (https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/56681). 27.06.2025 року тексти законопроєктів були опубліковані на сайті Верховної Ради України.

День моряка 2025: нульова толерантність до насильства і домагань у морській галузі

«Нам потрібне безпечне середовище для всіх»: глобальна кампанія IMO проти булінгу на морі

ITF викриває фіктивну профспілку, яка наражає моряків на небезпеку по всьому світу

Судноплавні компанії, фінансисти і уряди по всьому світу закликають розірвати зв'язки з фіктивною профспілкою ISU-Lanibra.

Дякуємо за звернення!