Циркуляр ITF на захист докерів

Міжнародна федерація транспортників (ITF) направила на адресу всіх своїх членських організацій докерів циркуляр щодо позиції портовиків у зв'язку Covid-19. Профспілка робітників морського транспорту України є членською організацією ITF і об'єднує, в тому числі, тисячі докерів.

Любі друзі!

Зараз світ намагається подолати глобальну пандемію Covid-19; ми переживаємо безпрецедентні часи. Понад 90% вантажів у світі перевозяться морським транспортом, тому докери в усьому світі поряд з моряками грають життєво важливу роль в підтримці стабільності у ланцюжках поставок і забезпеченні того, щоб вантажі, в тому числі медичне обладнання та необхідне приладдя, доставлялися в кінцевий пункт призначення для боротьби з цією пандемією.

Міжнародна федерація транспортників (ITF) уважно стежить за ситуацією, а Секція докерів тісно співпрацює з Секцією моряків ITF, щоб забезпечити захист всіх працівників морського транспорту.


Багато країн законодавчо ввели сувору ізоляцію, розпорядившись, щоб громадяни залишалися вдома, але докери повинні приходити на роботу, ризикуючи заразитися Covid-19 в портах. Координатор Секції докерів Енріко Тортолано закликав операторів терміналів і національні адміністрації транспортного сполучення:

• організовувати роботу таким чином, щоб звести до мінімуму поширення вірусу;

• забезпечити, щоб всі рядові портові робітники і докери були забезпечені відповідними засобами індивідуального захисту;

• належним чином дотримуватися процедури прибирання та санітарної обробки;

• організовувати роботу таким чином, щоб відповідати передбаченим нормам соціального дистанціювання;

• залучати представників найманих працівників в комісіях з охорони праці на об'єктах до участі в розробці процесів виявлення, профілактики, пом'якшення наслідків і обліку загроз, пов'язаних з Covid-19, а в тих випадках, коли такі комісії відсутні, негайно їх заснувати;

• захищати заробітну плату і повну оплату праці всіх найманих працівників різними способами, взаємно узгодженими в рамках колективних переговорів.


Національні адміністрації транспортного сполучення повинні забезпечити, щоб оператори морських об'єктів поряд з роботодавцями виконували свої нормативні обов'язки; і щоб в повній мірі дотримувався священний принцип права найманих працівників на відмову від виконання небезпечних робіт.


Covid-19 також впливає на здоров'я світової економіки. За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), у всьому світі можуть бути втрачені 25 мільйонів робочих місць, і це позначиться на портових працівниках.

«Докери ITF закликають національні і місцеві органи влади вжити заходів щодо захисту найманих працівників в цей важкий час, включаючи:

• захист доходів, в тому числі допомоги по безробіттю в разі втрати роботи;

• доступ до медичної допомоги та тестування, якщо працівник піддається впливу Covid-19 під час роботи;

• негайне продовження права на оплачуваний лікарняний, збереження доходів і поширення соціального захисту на всіх найманих працівників;

• гарантована оплачувана відпустка у вигляді оплати лікарняних або відпускних з першого дня відпустки для всіх працівників, що піддаються загрозі зараження або заражених Covid-19;

• створення компенсаційних фондів для всіх працівників, на яких негативно вплинув Covid-19, включаючи нестандартні форми зайнятості та пов'язані з роботою контракти;

• введення в законодавчому порядку пакетів заходів зі стимулювання економіки з державними витратами, спрямованими на збереження робочих місць і економіки, захист заробітної плати, соціального благополуччя найманих працівників, малих і середніх підприємств


Секція докерів ITF веде активний моніторинг ситуації і буде працювати зі своїми членськими організаціями над забезпеченням того, щоб докери не наражалися на ризик.


Ми будемо регулярно оновлювати інформацію протягом цього часу. Ми також просимо вас надсилати інформацію і приклади заходів захисту, прийнятих в ваших країнах. Прохання також надавати до Секції докерів інформацію про будь-які недоліки з боку роботодавців або регулюючих органів. Будь ласка, направляйте всю інформацію Енріко Тортолано: Tortolano_Enrico@itf.org.uk


Ми будемо як і раніше виявляти солідарність з нашими сестрами і братами по всьому світу протягом цієї кризи.

З солідарним привітом,

Енріко Тортолано

Координатор Секції докерів

Більше новин з тегом #Портовики

ПРМТУ взяла участь у Конгресі Морської секції SEKO

ПРМТУ взяла участь у Конгресі Морської секції братської профспілки SEKO (Швеція). Лідери цієї профспілки одні з перших підтримали ПРМТУ з початку агресії росії.

Зустріч ПРМТУ у Парламенті Норвегії

Олег Григорюк, Голова ПРМТУ, зустрівся з Іне Марі Еріксен Сьорейде – Головою Комітету міжнародних зв'язків у Парламенті Норвегії, яка відігравала значні ролі в уряді Норвегії, зокрема, міністра закордонних справ з 2017 по 2021 рік. Вона також стала першою жінкою на цій посаді. Раніше Іне Марі обіймала посаду міністра оборони з 2013 по 2017 рік. Як член Консервативної партії, вона була обрана у 2005 році членом Парламенту від Осло.

Підтримка транспортників - спілчан ПРМТУ

За ініціативою ПРМТУ та за сприянням ITF-ETF SOLIDARITY FUND допомогу у вигляді 1 500 продуктових наборів отримають українські транспортники, члени ПРМТУ.

Solidarity – doker's mentality!

Канадські портовики з Міжнародної спілки берегових робітників і складських служб (ILWU) висловили солідарну підтримку українським колегам із Дунайського регіону, які сьогодні працюють в екстремально тяжких умовах через війну в Україні.

Дякуємо за звернення!