Потужна підтримка українських транспортників: 46-й Конгрес ITF прийняв резолюцію ПРМТУ

Профспілка робітників морського транспорту України, за підтримки Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, звернулася з важливою резолюцією до 46-го Конгресу Міжнародної федерації транспортників (ITF) у Марракеші.

На даній події ПРМТУ з гордістю представляла українських транспортних робітників, визнаючи їхню ключову роль у підтримці глобальних ланцюжків поставок в надзвичайно складних умовах.


Чому це важливо?

Працівники транспортної інфраструктури України щодня ризикують своїм життям, щоб забезпечити безперебійне функціонування глобальної торгівлі та економіки – зокрема, транспортування зерна для запобігання голоду та підтримку гуманітарних програм по всьому світу. Цією резолюцією ми не лише визнаємо мужність українських транспортників, але й закликаємо до стратегічної міжнародної підтримки для захисту їхніх прав та визнання їхнього внеску.


Ключові аспекти:

- Світове визнання. Резолюцією підкреслено ключову роль українських транспортників у глобальній торгівлі та забезпеченні потреб економіки на національному та міжнародному рівні.

- Заклик до дій. Профспілки закликають ITF посилити підтримку шляхом направлення місій ITF та афілійованих профспілок в Україну для оцінки ситуації, розвитку програм професійного навчання, залучення міжнародних організацій для підтримки українських транспортників та подальшої постійної допомоги через Фонд солідарності ITF-ETF.

- Вимога захисту працівників. Резолюція закликає ITF звернутись до уряду України з метою визнати моряків і залізничників ключовими працівниками, забезпечивши їм їхні права, додатковий захист та гідні умови праці, на які кожен з них заслуговує.


Резолюція отримала публічну підтримку шведських профспілок Unionen та SEKO, Профспілки моряків Хорватії та Міжнародної спілки берегових робітників і складських служб (ILWU), лідери яких також виступили з промовами, щоб висловити солідарність з українськими транспортниками.


Представлена резолюція важлива не лише для українських транспортників. Вона важлива для кожного з нас. Адже українські моряки, працівники портів та залізниці – це ключові працівники, які своєю стійкістю забезпечують наші потреби та життєво важливі ресурси. Стоячи на захисті їхніх прав та вшановуючи їхню мужність, ми підтримуємо основи глобальної торгівлі й демонструємо, що стійкість, навіть у найтемніші часи, заслуговує на визнання. Рухаймо світ вперед разом, навіть якщо попереду важкий шлях!

Більше новин з тегом #Портовики

Зміни до Порядку організації та ведення військового обліку

23 липня 2025 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» № 892 від 16.07.2025 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/892-2025-п#Text).

Співпраця заради можливостей

Представники Профспілки робітників морського транспорту України взяли участь у першому засіданні ради та профільних робочих груп у межах Ініціативи «Місцеве партнерство зайнятості» (МПЗ) в Одеській області.

Німецька профспілка ver.di висловила щирі співчуття у зв’язку з ракетним ударом по терміналу HHLA в Одесі

Трагедія 23 травня на контейнерному терміналі HHLA в Одесі, коли внаслідок варварського ракетного обстрілу, здійсненого росією, загинули троє і були поранені восьмеро спілчан ПРМТУ, не залишила байдужими міжнародну спільноту. У листі солідарності братська профспілка ver.di висловила глибокі співчуття родинам загиблих та підтримку всім, хто постраждав у результаті цієї жорстокої атаки.

Глобальна кампанія ITF проти «зручних» прапорів та портів

Після роботи Комітету секції моряків ITF у Барселоні відбулися засідання Керівної групи Комітету справедливої практики (Fair Practices Committee Steering Group, FPCSG).

Дякуємо за звернення!