ПРМТУ висловила свої пропозиції до проєкта Антикорупційної програми Адміністрації судноплавства на 2023 – 2025 роки

28 липня 2023 року представники Профспілки робітників морського транспорту України взяли участь в публічному обговоренні проєкта Антикорупційної програми Адміністрації судноплавства на 2023 – 2025 роки.

ПРМТУ Антикорупційної програми. Так, для зменшення корупційних ризиків під час перевірки навчально-тренажерних закладів, ПРМТУ запропоновано розробити нову редакції Положення про огляд НТЗ, з метою приведення цього нормативно-правового акту у відповідність до вимог законодавства України.

ПРМТУ також запропонувала Адміністрації судноплавства повернутися до розробки та впровадження Відомчої інформаційної системи, яка повинна використовуватися під час надання морякам послуг з оформлення посвідчень особи моряка.

Впровадження такої системи мінімізує взаємодію чиновників та моряків, а необхідність її функціонування вже зараз визначена чинним законодавством України.

ПРМТУ звернула увагу на необхідність впровадження системи управління якості в діяльності Адміністрації судноплавства та сертифікації такої системи незалежним органом сертифікації. Зазначимо, що функція системи управління якості є однією з вимог, визначених Міжнародною конвенцією про підготовку та дипломування моряків 1978 року, з поправками.

Більше новин з тегом #Моряки

ITF повідомляє про тривожну кількість випадків залишення моряків на борту суден

У 2023 році ITF працювала зі 129 випадками покинутих суден.

Корупція в морських портах: як MACN бореться з проблемою

Морська антикорупційна мережа (MACN), вкотре звертає увагу на часто ігнорований, але руйнівний рівень корупції, з яким стикаються моряки в портах по всьому світу.

Проблеми з добробутом, оплатою праці та технічним обслуговуванням на ELEEN SOFIA

Міжнародна федерація транспортників (ITF) повідомляє, що наразі взаємодіє з владою Австралії для вирішення справи про жорстоке поводження з екіпажем, розкрадання заробітної плати та жахливі умови на борту балкера, що належить болгарській компанії. Судно також перебуває під арештом австралійських прикордонників; його затримано в Гледстоуні.

Опитування: ваш голос має значення!

Жінки становлять лише приблизно 2% світової морської робочої сили.

Дякуємо за звернення!