ПРМТУ та ITF допомогли кадету повернутися з рейсу, щоб встигнути на навчання

Минулого тижня до ПРМТУ та Інспектора ITF в Україні звернувся кадет, який в той момент знаходився на судні, покритому колективним договором німецької профспілки ver.di, з якою ПРМТУ укладено Меморандум про взаєморозуміння.

Максимальний термін дії трудового контракту кадета вже добігав кінця, однак він не спостерігав жодних ознак того, що компанія готується реалізувати його списання та репатріацію. А оскільки кадету було вкрай важливо встигнути до початку навчального процесу в Литовській морській академії, він вирішив звернутися за сприянням до Наталії Єфріменко. В той самий день ITF Інспектор звернулася до компанії, нагадавши їй про її зобов'язання щодо вчасного списання моряків при завершенні максимального терміну дії контракту та підкресливши, що заміна кадета на судні не є необхідною, тому не повинно виникнути жодних складнощів з організацією його репатріації найближчим часом.

Того ж дня компанія надіслала кадету деталі його польоту до визначеного ним місця репатріації. Наразі юнак вже прямує додому та незабаром зможе без перешкод продовжити навчання в Литовській морській академії.

В першу чергу, ця ситуація може послужити нагадуванням морякам про важливість саме вчасного звернення до ITF Інспектора та про те, наскільки велике значення має розуміння моряком кожного пункту свого трудового контракту. Поставивши свій підпис, ви берете на себе повне зобов'язання щодо умов та строків контракту.

Кадетам слід приділяти особливу увагу періоду свого контракту, адже важливо, щоб його максимальний строк не перетинався з, наприклад, продовженням навчання та, як наслідок, не поставала необхідність вимагати дострокового списання з судна.

Уважно читайте трудовий договір перед його підписанням та ставте питання, щоб отримати повне розуміння кожного пункту. І пам'ятайте, попередження проблеми значно простіше та швидше ніж її вирішення!

Більше новин з тегом #ITF

Ще 10 курсантів ХДМА за підтримки ПРМТУ здобудуть освіту в Литві

Профспілка робітників морського транспорту України разом з ITF Seafarers' Trust реалізують вже другий проєкт: у поточному навчальному році надано 10 спонсорованих місць у Литовській морській академії для першокурсників Херсонської державної морської академії. Проєкт покриває вартість першого року навчання в обох вишах, а також проживання у кампусі Академії у Клайпеді.

Компанія Ørsted не поважає профспілкових працівників у США

Міжнародна асоціація портових вантажників (ILA) була відсторонена від своєї традиційної роботи з вантажами.

Новий посібник ITF показує компаніям, як поважати основні права моряків

Оскільки 90% товарів перевозиться морем, компанії покладаються на моряків, щоб забезпечити рух своїх ланцюгів поставок. У міру того, як швидко закони про забезпечення дотримання прав людини розширюють сферу свого застосування, багато компаній відстають від виконання своїх обов'язків.

Робітники добилися ухвалення зобов'язань щодо забезпечення справедливого переходу в рамках знакової угоди IMO з питань клімату

Під час візиту до головного офісу Міжнародної морської організації в Лондоні молодіжні лідери профспілок моряків, які входять до молодіжної секції Міжнародної федерації транспортників (ITF), висунули вимоги щодо необхідності вживання термінових заходів, які відображені в угоді Just Transition («Справедливого переходу») у зв'язку зі зміною клімату.

Дякуємо за звернення!