ПРМТУ та Данська профспілка 3F: Оновлення трудового законодавства та соціальний діалог

На шляху до вступу до ЄС Україна має імплементувати європейське законодавство та європейські норми до українського законодавства. Тому наразі йде процес оновлення трудового законодавства, у тому числі обговорюються проекти Трудового кодексу, закону про соціальний діалог, про колективні трудові спори та багато інших нормативно-правових актів, які стосуються трудових відносин.

У рамках спільного проекту Професійної спілки робітників морського транспорту України і данської профспілки 3F відбулися інформаційні зустрічі-семінари для профспілкових лідерів та профспілкових активістів ПРМТУ на теми «Соціальний діалог» та «Охорона праці».

Спікерами цих зустрічей-семінарів виступили заступник Голови ФПУ Олександр Шубін і завідувач відділу технічної інспекції праці департаменту охорони праці апарату ФПУ Діана Казакова.

Олександр Шубін поінформував учасників заходу про стан соціального діалогу в Україні та участь профспілок у соціальному діалозі на різних рівнях, надав розгорнутий аналіз наслідків воєнної агресії для економіки України, презентував вже прийнятий Закон України «Про колективні угоди та договори».

Діана Казакова ознайомила присутніх з перспективами змін у сфері охорони праці, які можуть відбутися з прийняттям нового закону «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», а також нагадала всім про Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, який діє в Україні.

Зважаючи, що основна задача профспілок це представництво та захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів своїх членів, обізнаність профспілкових лідерів та активістів у сфері трудового законодавства та соціального діалогу є вкрай важливою.

Учасники заходів, організованих Профспілкою робітників морського транспорту України, висловили думку, що отримана інформація є дуже корисною, тому такі заходи будуть бажаними і надалі.

Більше новин з тегом #Портовики

Робоча зустріч очільників Профспілки Олега Григорюка та Адміністрації морських портів України Юрія Литвина

В офісі ПРМТУ відбулася робоча зустріч очільників Профспілки Олега Григорюка та Адміністрації морських портів України Юрія Литвина.

ПРМТУ представила Україну в Програмі розвитку портових працівників

За сприянням Профспілки робітників морського транспорту України, ПРМТУ та ДП «Адміністрація морських портів України» представили Україну в Програмі розвитку портових працівників (при обробці насипних вантажів) — Portworker Development Programme in Bulk Terminals (PDPII), запровадженій Міжнародною організацією праці. Навчання проходило на базі Корейського портового навчального інституту Бусану, який є найкращим експертним закладом з підготовки портових працівників в Кореї.

Солідарність без кордонів: європейські профспілки підтримують Україну

Цього тижня ПРМТУ взяла участь у Профспілковому саміті на підтримку України, організованому Європейською конфедерацією профспілок (ETUC). Він пройшов 22-23 квітня у м. Люблін (Польща) та об'єднав близько 120 представників різних профспілок Європи.

Сьогодні - Всесвітній день охорони праці

Професійна спілка робітників морського транспорту України провела нараду уповноважених представників з питань охорони праці, присвячену Всесвітньому дню охорони праці.

Дякуємо за звернення!